נוה צוף - חלמיש

תעודת זהות


אוכלוסייה: 240 משפחות.
תאריך הקמה:  חשון תשל"ח, (נובמבמר 1977 )
מרחק: 20 דקות ממודיעין/צומת שילת.
מיקום: בתוך יער דינר ניזם ובסמוך ליער חלמיש שהוא אחד מהיפים בארץ, שבילי הליכה ומעיינות מים. על כביש רנתיס- ואדי חרמייה – בית אל. מרחק 45 דקות נסיעה מתל אביב ומירושלים, ו-35 דקות מפתח תקוה ואונ' בר אילן.
גובה:  578 מטר מעל פני הים.
אקלים: הררי.
תעסוקה במקום: חינוך, נגריה, מפעל למרזבים, אדריכלות, נוה צוף מחשבים, חברה קבלנית, עריכת סרטים.
במשפט אחד: אנשים שחשבו שהם נוה צוף, ולא ידעו שהם חלמיש.

שם מזכיר הישוב: יחיאל קפאח
טלפון מזכיר: 052-5666619

טלפון מזכירות: 9243843 -08
כתובת מייל: nevetzuf@zahav.net.il
כתובת: ד.נ. מודיעין 7194500

בעלי תפקידים נוספים:

תפקיד

שם

טלפון נייד

מזכירה

שולמית רימל

 

רכזת קהילה

רחל וקנין

054-9775105

רכזת תרבות

לימור יאיר

052-4015588

רבש"ץ

ברוך ראם

052-5666734

רכז קליטה

מוריה נאמן

052-7906119לאתר הישוב לחץ כאן

לאלבום התמונות הישובי לחץ כאן


ובהרחבה

תחילתו של היישוב בכ' במרחשון תשל"ח, נובמבר 1977. לבניין המשטרה ב"נבי סאלח" עולים שני גרעינים: גרעין דתי - "נווה צוף", וגרעין חילוני - "נווה צלח". סך הכל כ-40 משפחות. התנועה המיישבת היא "גוש אמונים", והעלייה לקרקע היא במסגרת עליית שניים-עשר היישובים. התושבים משפצים בכוחות עצמם את המצודה, שאיננה ראויה למגורים. בראשית הדרך אין מים זורמים במצודה, אשר בה מתגוררות המשפחות. בחצר המצודה ניצבת ברזייה המשרתת את המתיישבים. בשלבים מאוחרים יותר אספקת המים נעשית על ידי מכליות צבאיות. תנאי המגורים קשים ביותר. כל משפחה מתגוררת בחדר, ומתקן שירותים אחד משרת מספר משפחות. חשמל מסופק באמצעות גנרטור, ומכולת נחשבת למותרות. תוך זמן קצר נוטש הגרעין החילוני, ומיד לאחר מכן נוטש חלק גדול מהגרעין הדתי. רצח יהודי בשערי היישוב, תופעה יוצאת דופן באותם ימים, מזעזע את קומץ המתיישבים שנאחזים במקום בציפורניים, ומעמיד בסימן שאלה את המשך קיום היישוב. במצודה נותר קומץ של שבע משפחות. לילה. אסיפת חברים. כל החברים מתכנסים בחדר קטן במצודה. חנן פורת מגיע לשיחה גורלית. עולה לדיון השאלה הנוקבת: "נשארים או נוטשים?". אנחנו כורעים תחת נטל האחריות. אחריות היסטורית. דממה בחדר. אפשר לחתוך את המתח בסכין. מתחיל הסבב. "נשארים" "נשארים" "נשארים"… כי אין ברירה אחרת. ועל יסודות איתנים אלה נבנה הישוב.

חברה וקהילה

אוכלוסית נוה צוף מגוונת ביותר. שכבת המייסדים היא בני 50 + ואליהם הצטרפו צעירים רבים במשך השנים,כך שיש בישוב נציגי כל הגילאים. כך גם בקשר לארצות המוצא. רוב התושבים הם ילידי ישראל אבל במשך השנים הצטרפו לישוב עולים מתפוצות שונות ובמיוחד ארצות דוברות אנגלית.

קהילת נוה צוף הנה שם דבר בכל מה שקשור לעזרה עדדית וחסד, כאשר הפעילות מתבטאת במספר מישורים כמו קרנות לחברים במצוקה, גמ"חים שונים,סיוע למשפחות לאחר הלידה או להבדיל בעת מחלה, גמ"ח מזון "חסדי שרה" עבור משפחות נזקקות השייכות למועצה אזורית מטה בנימין ועוד.

ביישוב צרכנייה גדולה המשרתת את כל התושבים, בריכת שחיה מקורה  חצי אולימפית, קופת חולים לאומית, מרכז להתפתחות הילד - חוש"ן, ספריה, מועדון נוער וצהרון.

 חינוך

*בישוב פועלים מעון ילדים מגיל 3 חודשים עד גיל 3. כמו כן קיימים 2 משפחתונים לאותם גילאים. בהמשך קיימים גני ילדים עד סיום גן חובה.
*קיים בישוב בית ספר יסודי עד כיתה ו', השייך לחינוך הממלכתי הדתי.
*בכיתות ז'- ח' ילדינו משולבים בחטיבת הביניים לבנים בטלמון ,באולפנא לבנות בעפרה.
*מכיתות ט' לומדים במסגרות שונות (ישיבות תיכוניות,אולפנות ותיכונים ).
*קיימת פעילות של תנועת הנוער בני עקיבא.
*מערכת של חוגים שונים ומגוונים מתקיימים בשעות אחר הצהרים, גם לילדים ונוער וגם למבוגרים. קיימת גם מסגרת של חוג תלמוד תורה פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהרים.

מרכז "חושן" בישוב

בתי כנסת ושרותי דת

- רב הישוב כבר יותר מ20 שנה הוא הרב יהונתן בלס.
- קיים בית כנסת מרכזי לפי מסורת האשכנזים (נוסח ספרד).כמו כן קיים בית כנסת לפי נוסח עדות המזרח וכן בית כנסת לפי עדת התימנים.
- קיים מקווה טהרה לנשים וגם לגברים,וכן מערכת של שעורי תורה ענפה הכוללת שיעורים בדף היומי,שיעורים שבועיים מפי רב הישוב וחברים שונים, ומרצים אורחים.

פעילות ב"חסדי שרה"

מגורים

 קיימות מספר אפשרויות דיור:

- אשקוביות וקראונים בגודל 48 מטר (3 חדרים) ואשקוביות בגודל 60 מטר (4 חדרים) ביישוב הזמני.
- מגורי קבע: אפשרות לרכישה של בתי אמנה בגודל 110 מטר עם מעטפת 72 מ"ר נוספים בקומה השניה.

כמו כן קיימת אפשרות של בניית בית בשיטת בנה ביתך.

קליטה

במהלך השנתיים האחרונות התקבלו כ- 45 זוגות צעירים וכן מס' משפחות וגם עולים חדשים שהגיעו ישר משדה התעופה לישוב.

רכז קליטה: שרונה זיברסקי, טלפון נייד 052-7906119

 

הדפסשלח לחבר
Bookmark and Share