מכינת אלישע חוגגת עשור

הקיץ חגגה מכינת אלישע את שנת העשור להקמתה. המכינה נמצאת בשכונת צופית של הישוב נווה-צוף, ורבים מבוגריה גרים בישוב ובכל רחבי בנימין. הערב החגיגי כלל ברכות של רבנים, ח"כים ואנשי ציבור הקשורים למכינה, סרט שצולם לרגל העשור, הופעת להקת בוגרי המכינה, מצגות, שירים ועוד. בהמשך הערב התקיימה הופעה מרתקת של גרשון בר-כוכבא, 'מחורבן לתקומה', אשר המחישה את התפיסה הלאומית בראי ההיסטוריה. לבאי האירוע חולקו ספרים בהוצאת המכינה, העוסקים במצוות פדיון שבויים ובפרט ביחס לשבויי צה"ל.
השנה לומדים במכינה כ-50 תלמידים מהמובחרים שבתלמידי המכינות, בוגרי ישיבות תיכוניות ותיכונים דתיים. בנוסף למסלולים הקיימים במכינה אנו פותחים בחודשים הקרובים מסלול נוסף, לבוגרים שסיימו את שירותם הצבאי ומעוניינים לחזור אל בית המדרש ולהכין עצמם לחיי זוגיות והגשמה עצמית (לפרטים 08-9241050).
יחיאל קאפח, מכינת אלישע

 

הגנים גודלים

גם בגני הילדים נפתחה שנת תשס"ט כמעט ללא תקלות. 3558 ילדי הגנים בבנימין (גידול של כ-8% לעומת השנה שעברה) לומדים ב-110 גנים של המועצה, ובחמישה גנים במימון ההורים ובסיוע המועצה (שכן אין להם תקן של משרד החינוך). מלבדם פועלים בבנימין גם 13 גני שפה.
מתוך גנים אלה שבעה גנים רגילים חדשים נפתחו השנה, וכן שני גני שפה.
לאחר כמה ימים "שקטים" מאז פתיחת שנת הלימודים, התברר כי בניגוד לנתונים של ערב פתיחת השנה, שני גנים באדם פועלים עם מספר ילדים נמוך מהנדרש לתקן של משרד החינוך, וכנראה יצטרכו בלית ברירה להיסגר.
תקוה קסטיאל, מנהלת מחלקת גנים


עולים לרגל
ההכנות לאירועי סוכות בימים אלה בשיאן, ומתנ"ס בנימין, בית ספר שדה עפרה ועמותת התיירות יקיימו גם השנה מבחר טיולים ואירועים בכל מרחב בנימין. בבית ספר שדה עפרה תוקם כבכל חג תחנת מידע, ובה אפשרויות להרשמה לפעילויות ולטיולים, ומענה מקצועי למטיילים בשטח.
גם השנה יתקיימו פעילויות מרתקות בתל שילה (בימים ד' וה', א' וב' של חול המועד), וכמיטב המסורת האירוע המרכזי בנחל פרת – "פסטיבל על הנחל" (ביום ראשון, ה' של חול המועד) ובו טיולים, שחקנים, פארק אתגרי, ג'יפים ועוד שלל פעילויות לקהל הרחב.
עקבו אחר הפרסומים.

 


יוצרי תרבות יהודית
פרס שרת החינוך ל"יוצרים בתחומי התרבות היהודית לשנת תשס"ט" הוענק לפני כשבועיים לשלושה זוכים, בהם שניים מתושבי בנימין: ראובן גפני ממצפה דני על מחקרו על בתי הכנסת בירושלים (מאמר ביקורת על ספרו החדש בעמ' 22 בגיליון זה), ועינת קאפח מעפרה, על תסריט לסרט באורך מלא העוסק בהתמודדות עם הפסקת שלשלת התורה והחוכמה דווקא בארץ ישראל. הזוכה השלישי הוא ד"ר אילן צים מעתניאל, על מחקרו בתחום המחשבה היהודית במאה העשרים - בין הרב סולובייצ'יק לפרנץ רוזצווייג.
הפרס היוקרתי הוא מלגה לשנה המאפשרת עיסוק במחקר ויצירה.
טקס הענקת הפרס, במעמד שרת החינוך הפרופ' יולי תמיר, והסמנכ"ל מר מנחם כהן, התקיים באגף לתרבות תורנית של משרד החינוך. על חבר השופטים נמנו פרופ' יהודה גלמן, פרופ' יאיר זקוביץ, פרופ' יוסף טובי, פרופ' יוסף תבורי וד"ר נעמי קאסוטו.


 

לעמודים בגירסה המודפסת  לעמודים בגירסה המודפסת
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
Bookmark and Share