תקצירית פרשת תזריע מצורע

תאריך: 26/04/2017

 

טקס יום הזיכרון: גם השנה יתקיים טקס יום הזיכרון המרכזי של בנימין באתר ההנצחה "יד לבנים"  שעל דרך האבות, בצומת הגיבורים (המשטרה הבריטית, ואדי חרמייה). הטקס יתחיל בשעה 9:45 ויסתיים עם הצפירה ב-11:00. בטקס משתתפות מידי שנה משפחות שכולות רבות מבנימין, ומוקראים בו שמות כל נופלי בנימין על ידי ראש המועצה.

 

יום העצמאות בבנימין: כמיטב המסורת ניפגש כולנו גם השנה ביום העצמאות ביער נווה צוף (אום צפא), וכמידי שנה יחכו לכם שלל פעילויות ואטרקציות לכל המשפחה חינם אין כסף: קרקס, יצירה, מוזיקה, הקרנת חידון התנ"ך בשידור ישיר, השאלת שולחנות וכיסאות (כנגד תעודה מזהה) ועוד. הפעילויות בין השעות: 10:00-16:00 מחכים לכם.

 

הבהרה לגבי חופשת ל"ג בעומר: משרד החינוך מעדכן כי חופשת ל"ג בעומר תעבור מיום א' יח' באייר 14.5.17 ליום ב' יט' באייר 15.5.17, כמענה לפניית הרבנות הראשית ומחשש לחילול השבת. אי לכך ביום א' יח' באייר 14.5 יתקיימו לימודים בכל בתי הספר. באם יהיה שינוי – נעדכן.

 

קליטה על דרך האבות: לאחר שנים של חוסר קליטה והתנתקויות, הסתיימו בשבועות האחרונים עבודות התקנת אנטנות בצומת הגיבורים - ואדי חרמייה, על ידי כל חברות הסלולר. עדיין יש מספר אזורי ניתוק ואנו מקווים שהמערכת תתאזן ותגיע לקליטה מלאה בכל הוואדי בקרוב. נמשיך לפעול להגברת הקליטה במקומות בעייתיים נוספים בכל רחבי בנימין.

 

קייטנות החופש הגדול: מתנ"ס בנימין מודיע כי ההשתלמות לרכזי הקייטנות לקיץ הקרוב תתקיים ביום חמישי, ז' בסיון (1/6/17) במועדון היישוב ענתות בין השעות 12:00-19:00. ההשתלמות חובה. נא שריינו את התאריך.

גם השנה משרד החינוך מתקצב את קייטנות בתי הספר לכיתות א'-ג'. פרטים בהמשך.

 

יריד ספקים לקייטנות: ב-1/6 תתקיים בענתות השתלמות לרכזי קייטנות בבנימין. ספקים המעוניינים להעמיד דוכן או לשווק את מרכולתם מוזמנים לשלוח מייל לכתובת: Kaitanotb@m.binyamin.org.il  עד לתאריך  ט' באייר, 4/5/17 ולציין שם, טלפון ותיאור הפעילות או השירות. עלות - 100 ₪ להעמדת דוכן.  באחריות הספק להביא שולחן ושמשיה (היריד מתקיים בחוץ).

 

שי"ל בנימין - מיצוי זכויות האזרח: ביום הזיכרון, יום שני ה' אייר, 1.5.17 לא תתקיים קבלת קהל בשי"ל. שאר המשמרות מתקיימות כרגיל. שי"ל בנימין עומד לרשותכם ללא תשלום בימי שני 10:00-13:00 ובימי רביעי 16:00-19:00 בשער בנימין ובכפר האורנים. בטלפון: 1599-50-11-51 או במייל shil@binyamin-hevra.org.il (פגישות יש לתאם מראש)

 

אפליקציית מוקד בנימין: אגף הביטחון שב וממליץ להתקין בכל מכשיר סלולרי את אפליקציית מוקד בנימין – אפליקציה מצילת חיים. היא מאפשרת למשתמש שנקלע למצוקה לשלוח דיווח ישירות למוקד בנימין, עם כל המידע הנחוץ למוקד על מנת לטפל בפנייה בצורה הטובה ביותר, ולנהל את האירוע מול גורמי הביטחון השונים – מועצה, גורמי צבא, משטרה, מד"א וכיבוי. ניתן להכניס לאפליקציה שני שמות שיקבלו SMS מצוקה בשעת לחיצה על לחצן המצוקה (זמן אמת). ניתן לקבל באמצעות האפליקציה התראות בזמן אמת על אירועים במסלול נסיעתכם, כולל פקקים וחסימות. כרגע היא זמינה באנדרואיד ובקרוב (בעוד כחודש) תהיה זמינה גם לאייפון.

 

טיול נדיר להר בעל חצור: בית ספר שדה עפרה מזמין אתכם לטיול ייחודי בהר בעל חצור – שיא הגובה בבנימין ושומרון - "ממש מעל הראש שלנו". בהר זה על פי מסורת כת מדבר יהודה - נפרדו אברהם ולוט. בהר זה ככל הנראה התרחש הקרב האחרון של יהודה המכבי. בהר זה נבלם אלנבי בקו שתי העוג'ות. בהר הזה עבדו מקימי הגדר שלימים הקימו את היישוב עפרה. ובהר זה קיימת אחת התצפיות הכי יפות בבנימין. אפשר יהיה להגיע לפסגת ההר ביום שישי 12.5 ט"ז אייר - הזדמנות נדירה בהדרכת בית ספר שדה עפרה. הטיול מיועד למיטבי לכת מכיתה ז' ומעלה. יש להצטייד בנעלי הליכה, כובע ומים. אורך המסלול כ-5 שעות 6.5 ק"מ. נקודת מפגש: אזור התעשייה בעפרה כביש גישה לעמונה. שעת המפגש - 7:30. עלות: 20 ₪ לאדם. להרשמה בית ספר שדה עפרה 02-9975516/ ofra@spni.org.il

עדכונים ושינויים יימסרו לנרשמים בלבד.

 

חידון היובל – מצדיעים לירושלים: חושבים שאתם יודעים הכול על ההיסטוריה של ארץ ישראל ושל בנימין?!

אוהבים לטייל בארץ ומכירים את מורשת ישראל?! לציון 50 שנה לשחרור ירושלים ובנימין, עורך ערוץ 20, יחד עם האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך והמחלקה לתרבות תורנית מטה בנימין, חידון על ירושלים ובנימין.

השלב האחרון יצולם באחד מאתרי בנימין, ויוקרן בערוץ 20. החידון מיועד לבעלי ידע מקיף בידיעת הארץ, כולל ההיסטוריה של ארץ בנימין, מגיל 18 ומעלה. מלאו את הפרטים באתר ערוץ 20 , www.20il.co.il  "שעשועון מהבית לירושלים". תוכלו למצוא את הקישור גם באתר המועצה.

 

רישום למעונות: הרישום למעונות הסתיים. ניתן מעתה להירשם רק דרך מנהלת המעון על בביס מקום פנוי.

 

דרושות מטפלות: דרושות מטפלות לכל מעונות מטה בנימין. תנאים טובים למתאימות. לפרטים נוספים ניתן לפנות לאפרת 02-9977104.