50 שנה למטה בנימין

תקצירית פרשת נח

תאריך: 18/10/2017

ביקור שר הביטחון: השבוע הגיע שר הביטחון לסיור בבנימין, יחד עם צוות ממשרדו, כדי לעמוד מקרוב אחר סוגיות חשובות שתחת אחריות משרדו. הסיור החל בתצפית על גוש דן מגבעת היקבים, המשיך לכרם רעים, לעטרת, לעמיחי, לקידה, ולשילה הקדומה. בגבעת הראל התקיים דיון מקצועי. בין הסוגיות שנדונו: קידום תכניות הבנייה, מרכיבי ביטחון ביישובים, תנועה במחסומים, תחום שיפוט, מיגון אוטובוסים ועוד. אנו מקווים שסיור זה יסייע בידינו לקדם סוגיות חשובות אלה.

 

תשתיות וכבישים: השבוע הצהיר ראש הממשלה כי בכוונתו לממן כבישים עוקפים ביהודה ושומרון. אמירתו זו באה בעיצומו של מהלך רב מערכתי שמובילה הנהגת ההתיישבות ביו"ש, לקבלת תקציב של מאות מיליוני שקלים עבור ביצוע מספר כבישים חשובים ודחופים ביהודה ושומרון, ובתוכם שיקוע קלנדיה. התכנון לכבישים אלה כבר הושלם, וכעת נדרשת הממשלה להכניס את הביצוע לתכניות העבודה והתקציב של השנים הקרובות. אנו שמחים על דברי ראש הממשלה, שכן סוגיית הכבישים היא אסטרטגית בכל הנוגע ליכולת הפיתוח וההתפתחות של היישובים, ואנו מקווים כי אכן הוא ינחה לתקצב ולקדם כבישים אלה באופן מיידי.

 

אישור תכניות במת"ע: השבוע התכנסה סוף סוף מועצת התכנון העליונה במינהל האזרחי, ואישרה תכניות בינוי חשובות ביהודה ושומרון בכלל ובבנימין בפרט, ובהם התב"ע של עמיחי ושל מגרון. לאישורים אלה קדמה עבודה מאומצת של גורמים רבים, ובהם אנשי אגף ההנדסה במועצה, וגורמים מקצועיים רבים השותפים להם, ועל כך תודתנו. למרות שקיווינו שהדיון יעסוק בתכניות רבות נוספות, אנו שמחים על אישור התכניות החשובות, ונמשיך לקדם תכנון ואישור פרויקטים נוספים של בנייה לקראת ישיבת מת"ע הבאה.

 

גרוטאלון חמישים בבנימין: מסע השטח של רכבי הגרוטאה בסימן שנת החמישים לבנימין, יתקיים בימים ה-ו,

26-27.10. הוכן מסלול מיוחד לתושבי בנימין באזורנו. בעלי רכבים רלוונטיים מוזמנים ליצור קשר עם אורי סמואל, טל' 052-3797242.

 

הזמנת תיקים מארכיב המועצה: תושבים, אדריכלים ומזכירי יישובים, לתשומת ליבכם: החל מתאריך 1.10.2017 הזמנת תיקים מארכיב המועצה, עבור עיון, צילום, סריקה וכדומה - מתייעל, ויתבצע רק דרך אתר המועצה (http://www.binyamin.org.il/6652/). ניתן למצוא את טופס הזמנת תיק רישוי בנייה תחת קטגורית "אגף הנדסה". יש למלא את כל הפרטים עבור הנכס הנדרש. יש לקחת בחשבון שהגעת תיק לארכיב המועצה תיקח ארבעה ימי עבודה. עם התייעלות זו, לא ניתן יותר להזמין תיק רישוי בנייה באמצעות הטלפון. בכל בעיה שתתעורר ניתן לפנות במייל לשרית מזרחי - מנהלת הארכיב saritmi@binyamin.org.il.

 

שירותי משרד הפנים: להלן זמני קבלת שירות בשלוחת משרד הפנים של המועצה בתקופה הקרובה: בחשמונאים בימי א': 22 לאוקטובר, 5 לנובמבר, 19 לנובמבר – בשעות 16:00 - 17:30.  בשער בנימין בימי ג': 24 לאוקטובר, 7 לנובמבר, 21 לנובמבר – בשעות 8:00 – 14:00.

 

דרושים סייעות ואב בית: דרושים סייעים / סייעות צמודות לבתי ספר וגנים באזור גוש אדומים, מערב בנימין וירושלים. יש לשלוח קו"ח למייל sagitmi@binyamin.org.il. לבית ספר דרך יהודית בדולב – דרוש אב בית. לפרטים אורי גרובס 02-9700662.