ראש המועצה באגרת לתושבים: שום פינוי ושום הרס לא יערערו על צדקת דרכנו

תאריך: 02/03/2017

אגרת לתושבים מראש המועצה, אבי רואה - הרס בתים בלב עפרה:

השבוע חווינו עוד אירוע קשה וכואב של פינוי משפחות והרס ביתן. התחושות הקשות מצטברות לאלה שבעקבות פינוי עמונה לפני זמן קצר. הפעם זהו הרס בלב יישוב גדול חזק ואיתן, שהוקם על ידי ממשלות ישראל לדורותיהן. זהו עוול ועוולה ששום חוק לא יכול להסביר. 

כמובן שלא ניתן להחשות מול העוול ורבים התייצבו למחות כנגדו. לכל אורך דרכה של ההתיישבות היו בה דיונים על אופי המאבק הראוי בעת כזאת, ודיונים אלה כנראה לא יוכרעו אף פעם, אך למרות גווני המחאה השונים, היתה זו מחאה משמעותית מאד, ולרוב נשמרו בה הגבולות הדקים שאין לעבור עליהם.

למרות ההרס הכואב אמונתנו בזכותנו על הארץ חזקה ומבוססת. שום פינוי ושום הרס לא יערערו על צדקת דרכנו ועל זכות זו. זו ארצנו אליה חזרנו לאחר גלות אלפיים, ולמרות המהמורות בדרך אנו כאן כדי לבנות ולהיבנות. אנחנו נמשיך למרות הכאב להסתכל קדימה, ולבנות עוד ועוד בעפרה ובכל רחבי בנימין.

פגשנו כאן בעפרה משפחות עם תעצומות נפש, הנהגה חזקה ואחראית, ועד פעולה נמרץ ומסור, ובני נוער איכותיים ועוצמתיים. אני מבקש להודות למנהיגות עפרה על שיתוף הפעולה הראוי להערכה, ולחזק את בני הנוער הנפלאים, דור ההמשך שלנו, שאת העוצמות שלהם אנחנו כבר חשים בכל התחומים.

הפינוי הזה הוא אירוע קשה עבור כל עם ישראל וכל תושבי בנימין, ובמיוחד עבור תושבי עפרה ומשפחות הבתים. אנו נמשיך כמובן ללוות את המשפחות ואת הקהילה בכל ההיבטים המקצועיים הנדרשים, ויחד עם הנהגת עפרה נחתור לבנות בקרוב בתים חדשים רבים עשרת מונים מאלה שנהרסו.