כ-300 משפחות


20 דק' ממודיעין


קהילתי דתי


חשון תשל"ח [נובמבר 1977]

 

 

 

טלפון מזכירות: 9243843 -08
דואר אלקטרוני: [email protected]
לאתר הישוב לחץ כאן

 

 

התחבורה הציבורית בישוב נוה צוף מופעלת ע"י חברת אגד  תעבורה – קו 468 עובר בישוב ומגיע לירושלים/ מודיעין. לו"ז נסיעות

 

 


מעונות/ גנים/בתי ספר

ספריה/אתרי תיירות/בריכה


בתי כנסת/מקווה/תלמוד תורה

מכולת/דואר/קופ"ח

 

 

נוה-צוף (חלמיש), ישוב קהילתי דתי, ממוקם בדרום מערב מערב בנימין, ובו קהילה של כ- 260 משפחות מכל גווני הקשת הדתי-לאומי. הישוב חורט על דגלו את נושא הקהילתיות ולכן תוכלו למצוא כאן אירועים ישוביים רבים, עזרה הדדית נרחבת ותחושה של משפחה אחת גדולה. נוה צוף הנה שם דבר בכל מה שקשור לעזרה עדדית וחסד, כאשר הפעילות מתבטאת במספר מישורים כמו קרנות לחברים במצוקה, גמ"חים שונים, גמ"ח מזון "חסדי שרה" עבור משפחות נזקקות השייכות למועצה אזורית מטה בנימין ועוד. 
אצלנו בישוב החינוך הוא נושא מוביל. אנו רואים בחינוך הילדים כאבן הבונה את דור העתיד של הישוב ושל עם ישראל. בישוב ישנן מסגרות חינוך מגיל ינקות ועד כיתה ו' הכוללות: מעון/משפחתונים, גנים וצהרונים, בי"ס ממ"ד אזורי. 
אתרי תיירות בנוה צוף:
יער נוה צוף - שמורת טבע המשתרעת על כ-800 דונם ממזרח לישוב, ונמצאת מול השכונה החדשה "צופית" (בה ממוקמת המכינה הקד"צ "אלישע"). בשטחי השמורה ישנם שלל מסלולים יפיפיים לטיולים ואפשרויות רבות לפיקניקים ופעילויות מגוונות.
גבעת ההליוסטון - אתר החובלתא - שרידים עתיקים הכוללים מבני מגורים, מבני תעשיה, בורות מים ומערות קבורה. למעשה ניתן לשחזר באמצעותם את חיי היום-יום של תושבי נוה צוף הקדומה ופרנסתם. מאחר שגבעת החובלתא בנויה ממשטחי סלע-גיר גדולים, היא לא התאימה לעיבוד חקלאי.
מעיין מאיר- בסמוך לישוב, מפכה מעין קטן הנובע כל השנה. המעיין שופץ נוקה ומתוחזק על ידי נוער נוה צוף לזכרו של חברינו מאיר סגל ז"ל. במקום בריכת נוי, סככת צל, ספסלים ושולחנות פיקניק.
בוסתן ארז- בוסתן עצי פרי עם תצפית יפה לנחל טליב, נבנה לזכר ארז רונד מהישוב בעפרה.

 

 

רכזת קליטה- 08-9243843 שלוחה 3