כ-360 משפחות


17 ק"מ מירושלים


משותף קהילתי


כסלו תשל"ז [דצמבר 1977]

 

 

 

טלפון מזכירות: 02-5361061
דואר אלקטרוני: [email protected]

אתר הישוב

 

 

התחבורה הציבורית בישוב בית חורון מופעלת ע"י חברת אגד תעבורה – קו 135 מתחיל בישוב ומגיע לירושלים - בנייני האומה. לו"ז נסיעות

 

 


מעונות/ גנים/בתי ספר

ספריה/חוגים/מועדון נוער


בתי כנסת/מקווה/מכינה

מינימרקט/מצפור

בישוב מוסדות חינוך ממלכתיים דתיים, מגיל שלושה חודשים ועד כיתה ו': מעון, גן ילדים, בית ספר ממלכתי דתי וצהרון . המוסדות משרתים את כל חברי הישוב וילדיהם. בישוב יש פעילות של תנועת בני עקיבא לבני הנוער, מועדון נוער,  פעילויות תרבות לילדים ומבוגרים וכמובן חוגים.
בישוב קיימים בתי כנסת, מקווה טהרה, ספריה, ג'מבורי וחדרי חוגים, מינימרקט, שני מגרשי כדורסל וגני שעשועים לילדים.
כמו כן, בישוב מצפור מתת, הצופה אל נוף השפלה ומישור החוף וביום בהיר ניתן לראות את הים התיכון. המצפור קרוי ע"ש מתת רוזנפלד הי"ד שנרצחה בפיגוע בצומת הגוש. נקודת תצפית נוספת  הקיימת בישוב הקרויה מצפה אוהד ע"ש אוהד קלאוזנר ז"ל שנהרג בבינת ג'בל במלחמת לבנון השניה. מתת ואוהד גדלו ביישוב.   

 

 

בית חורון, ישוב קהילתי צפונית מערבית לבירה, על ציר ירושלים - ת"א, דרך כביש מודיעין.  הישוב נוסד בשנת 1978 (חנוכה התשל"ז). כיום הישוב מתאפיין באוכלוסיה מגוונת. כ-360 משפחות ותיקות לצד זוגות צעירים, דתיים וחילוניים, באווירה של שמירת המסורת-היהודית וכיבוד ערכי-היהדות.

בישוב קיים ועד הנהלה נבחר, המנהל את ענייני הישוב הפנימיים ומייצג את הישוב בפני המוסדות, באמצעות מזכיר הישוב, מזכירה המארגנת את שרותי המשרד ועובדי תחזוקה - לתיקונם ותפעולם של המבנים והגנים. רכזי קהילה, התרבות והנוער אחראיים על הצד הקהילתי של הישוב.

בית חורון, כישוב קהילתי, מתאפיין בקהילה פעילה הכוללת פעילות התנדבותית של חברים בוועדות השונות, התורמים לניהול הישוב ולהתוויית דרכו, ברוח עקרונות היסוד של בית חורון: סובלנות דתית וכיבוד ערכי היהדות. הוועדות הפועלות הן: ועד הנהלת הישוב, ועדת ביקורת, קבלה, חיבוקקהילתי, ותיקים, ועדת תרבות, חינוך, מתחברים, נוער, בני עקיבא, אם לאם, יזמות ופיתוח ועוד. וכמובן ועדי הורים במוסדות החינוך.

 

 

עקרונות הישוב הקהילתי   נוסף למצוות יישוב ארץ ישראל, המדריכה אותנו בפעולותינו, אדיר חפצנו לראות בישובינו את עם ישראל על כל גווניו.  בכל מוסדות האגודה, או הוועד, ופעולותיהם, יישמרו דיני ישראל. יישמר חופש הפרט בדיעה ובמעשה, ההשפעה תיעשה רק בדרכי נועם. אין מקום לכפיה במסגרתנו בענייני דת. צביון רשות הרבים ייקח בחשבון את מסורת ישראל, על מנת שלא לפגוע ברגשות הציבור.
כל תושב ראוי לנהל בתוך ביתו אורח חיים כראות עיניו, אך מקבל על עצמו את העיקרון של  שמירת שבת ומועדי ישראל בפרהסיה בישוב בית חורון. על מנת לאפשר לתושבים ו/או לאורחיהם גישה חופשית לישוב בשבתות ובמועדי ישראל, מוקצה לכך מגרש חניה מיוחד ("חניית שבת").
שלבי הליך הקבלה בבית חורון הינם: מילוי שאלון אישי, סיור מודרך בישוב, פגישת הכרות וראיון, "מבדקי פילת"  הליך זה מתקיים על מנת לקלוט משפחות מתאימות לאופיו המיוחד של הישוב ולמען השתלבותם המהירה והמוצלחת בקהילה.