כ-1300 משפחות


4 ק"מ מירושלים


משותף קהילתי


תמוז תשמ"ד [יולי 1984]

 

 

טלפון מזכירות: 6566036 -02
דואר אלקטרוני: [email protected]

 

 

התחבורה הציבורית בישוב אדם מופעלת ע"י חברת אגד תעבורה – קו 142 מתחיל בישוב ומסיים בירושלים - גבעת התחמושת. קו 472 מתחיל ביישוב ומסיים בירושלים - בנייני האומה. לו"ז נסיעות

 

 


מעונות/ גנים/בתי ספר

ספריה/אולם ספורט/חוגים


בתי כנסת/מקווה

סניף/מרכול/קופ"ח

בישוב ישנם בתי כנסת רבים הנותנים מענה לכל ציבור המתפללים. ביישוב שני בתי ספר יסודיים – ממ"ד ותורני, גני ילדים ומעון לפעוטות. ישנם גני שעשועים, אולם ספורט, מערך חוגים נרחב, ספריה, מגרשי ספורט ועוד.

באדם יש סניפים של קופת חולים כללית ומאוחדת, שני מרכולים ומרכז מסחרי קטן. בישוב יש פעילות מגוונת לנוער וסניף של בני עקיבא.

 

 

בתחילת שנות השמונים התארגנה קבוצת משפחות משכונות בירושלים, ומתוך שילוב של רצון לשנות את גורלן בעצמן, ואידיאולוגיה ומודעות פוליטית - הביאו אותם להקים יישוב קהילתי בבנימין, סמוך לירושלים. לגרעין המתגבש קראו "אדם" על שמו של סגן הרמטכ"ל תת אלוף יקותיאל אדם ז"ל, שנהרג ביוני 82' בלבנון. שנים ארוכות ולא קלות עברו עד שבשנת 84' הוצבו במקום 20 קרוואנים והתקיים טקס עלייה על הקרקע.

באופן רשמי קיבל היישוב את השם "גבע בנימין" כשמה של עיר הכהנים שהיתה בנחלת שבט בנימין בתקופת השופטים, אך תושבי היישוב ממשיכים לקרוא לו בשם "אדם". היישוב מוגדר כיישוב מעורב אשר חיים בו בכפיפה אחת חילונים, דתיים וחרדים.

 

 

היישוב מושך אליו זוגות צעירים רבים בשל התנאים הנוחים לקנות בית סמוך לירושלים. באדם יש בתים רבים של בניה פרטית, אך גם בתים מדורגים ורב משפחתיים שאינם נישאים לגובה.