דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 419 אב תשע"ז יולי אוגוסט 2017
דברי הימים

ריח ללא גבולות

מדינת ישראל מתקשה לקבוע מדיניות נוכח זיהום המים, האוויר והקרקע על ידי שכנינו הערבים. הם מזהמים, כולנו סובלים, והפתרונות הדחופים הנדרשים - מתמהמהים. השר להגנת הסביבה הגיע לבחון את הדברים מקרוב


ריח ללא גבולות

השר להגנת הסביבה זאב אלקין לא היה צריך לבוא לבנימין כדי לדעת שתמונת המצב הסביבתית לא מרנינה. אבל בכל זאת לראות את הדברים מקרוב, זה אחרת. את הביוב הזורם בצידי 465, ומשרפות האשפה בסמוך לכפרים, רואים ובעיקר מריחים למרחוק. "מפגעים חוצי גבולות", כך קוראים לזה אנשי המקצוע, ומדינת ישראל מתקשה לקבוע מולם מדיניות. שכנינו הפלשתינים – יש שיטענו שמזלזול ויש שיטענו שבכוונה – מזרימים ביוב ושורפים אשפה ואת המחיר של זיהום המים, הקרקע והאוויר משלמת מדינת ישראל כולה.

הדיון עלה במלוא חומרתו גם בועדת משנה חוץ וביטחון בכנסת. "שם דווח שנעשתה פנייה לכמה מדינות תורמות שיממנו הקמת מתקני טיהור שפכים בשטחינו", מספר ישראל גנץ, "ואנחנו נטפל גם בביוב שלהם. אבל הערבים מתנגדים. אנחנו הצענו לקזז להם מכספי המיסים. זו בעיה מורכבת. השר ראה את הדברים בשטח, וברור לו שצריך פתרון".

השר אלקין הממונה גם על המורשת, ומשרדו תקצב את אתר שילה הקדומה בעשרה מיליון שקלים, סייר באתר המורשת, השתתף בכנס שילה למחקרי תנ"ך וארכיאולוגיה, שמע על הממצאים הארכיאולוגיים החדשים מהחפירות הנוכחיות, וסיפר על שני פרויקטים נוספים שעל הפרק – פיתוח אתר ארמונות החשמונאים ובקרוב מוזיאון להתיישבות. בין לבין הוא נפגש עם תושבי עמונה המפונים במדרשה, וביקר בעבודות הקמת היישוב החדש עמיחי, שם הבטיח לעשות הכל כדי שיתקדמו במרץ. כל הכבוד לשר.

 

כבישי המערב

 

סוגיית כבישי המערב היא אחת הסוגיות המרכזיות שנדונה בביקורו של סגן שר הביטחון אלי בן דהן, בדיון עם מזכירי ויו"רי גוש דולב טלמונים. "הקמנו יחד עם משרד השיכון ותכנית אב לתחבורה צוות שבוחן אפשרויות לכביש במערב", אומר ישראל גנץ, "מתוך הבנה שזה תנאי סף לפיתוח האזור. הסיטואציה המשפטית לא מאפשרת הפקעת אדמות לחיבור לכביש 443, ולכן אנחנו מחפשים פרצות איך ומה כן ניתן לעשות. בכל מקרה, אנו מקדמים במקביל את שיפור הכבישים לטלמון, דולב ונריה מצומת הדואר. משרד השיכון מינה לכך פרויקטור, יש ישיבות תקופתיות, והוא אמור להגיש מספר הצעות.

"לתכנון הכביש מצומת שילת עד מודיעין עלית", מספר גנץ, "יש כבר תקציב, והוא יתוכנן להיות דו סטרי ודו נתיבי. אני מקווה שב-2018 כבר יתחילו לעבוד עליו. אנחנו דוחפים שהתכנון ימשיך עד ניל"י. מלבדו המועצה מקדמת את מימון כביש חליף 455, שייצא מזרחית למודיעין עילית עד לצומת מכבים רעות. כיום רוב התנועה ממודיעין פונה שמאלה לתל אביב, ורוב התנועה מהיישובים וממודיעין עילית פונה גם היא שמאלה לירושלים, וכך שתי הפניות שמאלה מעמיסות מאד על התנועה. הכביש הנוסף יפריד בין שני אלה. זה כביש מורכב כי מדובר בארבע רשויות, והליך אישורים כפול כי זה גם יו"ש וגם בתוך תחום הקו הירוק, ולכן נדרשות שתי ועדות שיפוט. התכנון מאד יקר ועובדים עליו כבר שנה, אבל אנחנו מתקדמים.

"יש לדעת שתכנון כביש לוקח שנה-שנתיים, גם האישורים לקוחים זמן, ואז מגיע שלב השגת התקציב, ואז העבודות. כביש זה דבר שלוקח כשבע שנים", מבהיר גנץ. "בעקבות הפיגוע בנווה צוף אנחנו מנסים לקדם את תכנון כביש 465 לדו סטרי ודו נתיבי עם תאורה. זה נתיב מאד חשוב ואנחנו חותרים לתכנון שלו ממש מחדש, ולא רק לשיפור".

הכיכר

בימים אלה צפויות לחזור לחיים העבודות שפסקו בכיכר אדם. חילוקי הדעות בין הקבלן לחברת נתיבי ישראל יושרו לאחר דין ודברים ארוך ומייגע, ולקבלן ניתנו שבועיים להתארגנות ולחזרה לעבודה. "הסוגיה הזו היא אחת הסוגיות שעומדות בראש סדר יומנו", אומר ישראל גנץ, "אנחנו מקווים שכעת כל התקלות מאחורינו והעבודות יימשכו בקצב מהיר עד להשלמתן".

 

חזור למגזין