דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 419 אב תשע"ז יולי אוגוסט 2017
דברי הימים

לפגוש מקרוב, להשפיע רחוק

ותיקי בנימין השתלמו בקורס הסברה בן חמישה מפגשים, וחברי השדולה היהודית אמריקאית ג'יי סטריט הופתעו להכיר מי הם באמת תושבי בנימין, ללא מתווכים

אליענה פסנטין, מ"מ דוברת חו"ל, מחלקת תקשורת,

לפגוש מקרוב, להשפיע רחוק

כשישים מוותיקי בנימין השתתפו בחודש האחרון בסדרת הרצאות במסגרת השתלמות הסברה לותיקים, במטרה להיות שותפים במערך ההסברה של בנימין. כיום ניתן להשפיע במערכה על התודעה הישראלית והבינלאומית ביחס ליהודה ושומרון באופן פשוט יחסית, מהבית, באמצעות הרשתות החברתיות, וכן במעגלים הרחבים שסובבים כל אחד במשך חייו. ההרצאות עסקו בהבנת תמונת המצב הבינלאומית ביחס להתיישבות ביו"ש, במרחב הוירטואלי ויכולת ההשפעה ברשת מהבית, בעשיית ההסברה של מחלקת תקשורת והסברה של המועצה, ומפגש עם מסבירים מתנדבים מרחבי בנימין. גם סיור מיוחד בתחנות משמעותיות בבנימין התקיים במסגרת הקורס. הותיקים הודו בחום למחלקת תקשורת ולעמותת הותיקים על הסדרה המשמעותית והמרתקת.

 

ג'יי-סטריט בבנימין

משלחת של השדולה היהודית-אמריקאית ג'יי-סטריט, המוכרת בעמדתה השמאלנית החותרת בתוקף לפתרון שתי המדינות, הגיעה עם שמונה חברי קונגרס לסיור בבנימין.

במרכז המבקרים נחלת בנימין ויקב פסגות הם שמעו על המורשת התנ"כית של בנימין, על חיי היום-יום ועל שיתופי הפעולה העסקיים של יהודים וערבים בבנימין. יעקב ברג, בעל יקב פסגות, סיפר על הקמת היקב ועל הקשרים הענפים עם מדינות רבות ברחבי העולם. אלי פיאפש ממועצת יש"ע סיפר את סיפורו האישי וענה על שאלותיהם של חברי המשלחת בכל הנוגע לתחום הפוליטי והמדיני. 

חברי המשלחת הודו עד כמה היה להם חשוב לפגוש מקרוב את המתיישבים בבנימין ולשמוע ללא מתווכים את סיפורם האישי, ולהבין כיצד נראים באמת החיים ביהודה ושומרון בכלל ובבנימין בפרט. עוד הוסיפו כי הם רואים במפגש הזה התחלה של קשר חשוב וכי ישמחו לחזור שוב לביקור.

חזור למגזין