דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 420 תשרי תשע"ח אוקטובר 2017
דברי הימים

תכלה שנה ופקקיה

בכל שנה ביום הראשון ללימודים מתחדשים גם הפקקים במלוא חומרתם. "זו המשימה העיקרית שעל השולחן, ולכן אנחנו כמועצה לוקחים על עצמנו פעולות שהן מעל ומעבר למקובל ברשויות"


תכלה שנה ופקקיה
צילום: ישראל גנץ

ערב השנה החדשה, ובמיוחד מאז תחילת שנת הלימודים, שוב הלכו והחריפו הפקקים במחסומים, במזרח ובמערב בנימין. "זה אכן סיוט", אומר ישראל גנץ, סיו"ר המועצה, "אבל הפתרונות בעבודה. עובדים עליהן בשטח. כמו שבזמן שיפוץ של בית הכל סיוט אבל ברור שהשיפוץ מתקדם ויום אחד ייגמר, כך בסוגיית הפקקים – זה מחיר ההתקדמות של הפתרונות", הוא מבהיר.

"זו המשימה העיקרית שעל השולחן", אומר ראש המועצה אבי רואה, "גם בכלל יש"ע, אבל בעיקר אצלנו. אצלנו המצוקה הכי גדולה כי המועצה שלנו הכי גדולה. מטה בנימין גדלה והולכת, וגם בכל סוגיית פיתוח, שדרוג והרחבת התשתיות, אנחנו כמועצה לוקחים על עצמנו פעולות שמעל ומעבר למקובל ברשויות – כמו הובלת תכנון כבישים, כדי להביא את מי שאמון על תשתיות הכבישים במדינה – משרד התחבורה ונתיבי ישראל – להוציא אותן לפועל. ברור לנו שהיכולת לנוע באופן חופשי וסביר, בלי להיתקע בפקקים ובעומסי תנועה שכיום יוצרים מצבים בלתי סבירים – היא יכולת בסיסית. לא ייתכן שאדם צריך לשקול פעמיים אם לנסוע כדי לקיים מרקם חיים נורמלי".

מאז פרוץ גל הפקקים האחרון התייצבו שוב ושוב ישראל גנץ ומח"ט בנימין בארבע וחצי לפנות בוקר במחסום חיזמא, כי לנתח את מקורות העומס ולתת להם פתרונות מקומיים-מיידיים. "חטיבת בנימין רואה בזה צורך בטחוני ממעלה ראשונה ונלחמת בפקקים ברמות גבוהות", מספר גנץ, "כולל צילום מרחפנים שמסייעים לנתח את הבעיה. גם בשנה שעברה קרה אותו דבר בתקופה הזו, תחילת שנת לימודים זה פיק, שאותו לומדים, מטפלים ואז המערכת מתאזנת. בכל פעם הסיבות המצטברות לפיק הן קצת אחרות. הבנו למשל שבגלל העבודות המקיפות במחסום קלנדיה לבניית טרמינל שמכפיל את המעברים שיש כיום, עומס התנועה הופך את המחסום שם לבית משוגעים. יש שם באמת מצוקה אדירה, וכך נהגים ערבים רבים מעדיפים את הפקקים שלנו, שהולכים ומחמירים בעקבות הנהירה אלינו מקלנדיה.

"גילינו גם שיש הרבה שמגיעים אלינו ממעלה אדומים", ממשיך גנץ, "כי בכיכר יש להם זכות קדימה, וכך הפקק מחריף. בעיה נוספת היא רכבים שמגיעים אלינו מענתא במקום לעבור במחסום שועפט, ובעיה רביעית היא שנאסר על משאיות לנסוע בכביש מספר 1 בשעות הבוקר בעלייה לירושלים, וכך כל המשאיות פוקקות אותנו בשעות האלה. כל בעיה שהבנו – דאגנו למצוא לה פתרון מהיר ומיידי, כדוגמת פתיחת כל המחסומים בחמש בבוקר לשלושה נתיבים לכל כיוון, הסרת התמרורים מכביש 1 האוסרים על נסיעת המשאיות בבוקר, וכמובן ובעיקר אנחנו ממשיכים עם פתרונות הקבע – הטרקטורים עובדים על הרחבת דוכיפת לשלושה נתיבים, בקלנדיה העבודות מתקדמות, בכביש הטבעת המזרחית – עובדים. הדברים האלה אורכים זמן רב. לצערנו מדינת ישראל לא מתחילה לקדם עבודות כל עוד המצב לא קטסטרופלי, אבל לפחות אנחנו יודעים ששלושה פרויקטים מאד גדולים התקדמו ועוד שלושה מתקדמים גם הם. הוגשה על ידי עיריית ירושלים תב"ע למנהרה מתחת לרכבת הקלה, כדי לחסוך את הרמזורים. תכנון מלא לשיקוע קלנדיה – הושלם, והפרויקט הזה יאפשר נסיעה ישירה מכיוון אדם לעטרות. הגשנו תב"ע לכביש חדש מכיוון תחנת הדלק מעבר מכמש ישירות לעטרות. הוגשה תב"ע להרחבת הכביש מאדם לחיזמא לשני נתיבים ועוד נתיב תחבורה ציבורית, לכל אורכו. בינתיים לכולנו עדיין קשה וכואב, זה באמת מצב שאי אפשר לחיות איתו, ויחד עם זה אני מביט על התמונה הרחבה בסיפוק, כמו רופא שיוצא מניתוח ואומרים לו – תראה החולה לא זז ולא מדבר ולא פותח עיניים – אבל הוא יודע שהניתוח הצליח והחולה עוד יתאושש.

"גם במערב בנימין יש תקציב ומתקדם תכנון להכפלת כביש 446 לשני נתיבים – בשלב ראשון מצומת שילת עד מודיעין עלית", ממשיך גנץ, "ואנחנו לוחצים שהעבודות ימשיכו עד ניל"י. מקווים שלכך יהיה תקציב כבר ב-2018".

"אני מקווה שלקראת השנה החדשה נהיה אנשי בשורות", מוסיף אבי רואה, "בעיקר ברמה התכנונית וגם הביצועית. זו חובה שלנו, כי יש כאן פגיעה אסטרטגית קשה ביכולת שלנו לגדול, להתפתח ולצמוח".

 

המרכזים האזוריים

"בד בבד עם הנושאים הגדולים", מוסיף רואה, "אנו מנסים להמשיך את שגרת חיינו ולפתח שירותים במגוון תחומים - התחבורה הציבורית, תרבות, רפואה, תיירות, עסקים קטנים. המרכז המסחרי בשער בנימין מתפתח, מסוף התחבורה בו הולך ומוקם, וכמוהו מבנה המועצה. המרכז הרפואי עתיד להביא בשורה של ממש. אין ספק ששער בנימין יהפוך למרכז אזורי משמעותי.

"במערב בנימין אנחנו מקימים מרכז מרקם תרבות עם אודיטוריום, קונסרבטוריום, ספריה וגם מרכז מסחרי קטן. אלו דברים שלוקחים זמן, אבל מתקדמים. אני מקווה שבשנתיים הקרובות נחנוך את שני המרכזים האלה שיהוו ציון דרך משמעותי בפיתוח השירותים בבנימין".

חזור למגזין