דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 420 תשרי תשע"ח אוקטובר 2017
דברי הימים

עולים כיתה

שנת הלימודים תשע"ח נפתחה כסדרה למרות שמנהל אגף החינוך החדש טרם נכנס לתפקידו. "לחינוך מופנים רוב משאבי המועצה, והשנה נעלה כיתה ונפנה יותר משאבים גם לפלח אוכלוסיית הצעירים"


עולים כיתה

כל שנת לימודים חדשה בבנימין מביאה אתה מספרים משמחי לב. אין הרבה מועצות אזוריות שמתקרבות למספרים האלה: 2,000 תלמידים שעולים לכיתה א', 13,000 תלמידים בבתי הספר היסודיים, 4,800 בחטיבות ובתיכונים, 225 גני ילדים ובהם 6,000 ילדים.

אבל בצד שמחת הלב נכנסת המערכת בכל שנה למרתון משוגע. כל ילד חדש הרי צריך כיסא, שולחן וכיתה. "יש פה קוסמים, אני לא צוחק", אומר בחיוך ישראל גנץ, סיו"ר המועצה, "אנשינו עבדו סביב השעון בכל נושא הכיתות היבילות. כמה שאנחנו מנסים להיערך מראש, זה קשה, כי עד הרגע האחרון יש עוד נקלטים, עוזבים, ועדות השמה, ועל כל זה נוספים גם היתרי השינוע של המינהל. אבל ב"ה העמדנו עשרות כיתות יבילות, נכנסנו לתשעה גני ילדים בנויים חדשים, לבית ספר בתל ציון ולמעון בנווה צוף, ועדיין בבנייה מבני הקבע לסמינר בתל ציון ואולפנת נריה. כעת אנחנו עובדים קשה על תקצוב עוד ששה בתי ספר שייבנו בע"ה בקרוב", אומר גנץ.

"החינוך הוא נושא מרכזי בפעילות המועצה", אומר אבי רואה, "גם בהיבט הפיזי, גם הניהולי וגם הפדגוגי. רוב משאבי המועצה מופנים לחינוך. אנחנו מקווים שהשנה נעלה קומה ונשקיע יותר בצעירים שמעל תיכון – פלח אוכלוסייה שהולך וגדל ונכון להתייחס לצרכיו, כמו שיש התייחסות לאוכלוסיית הוותיקים באמצעות עמותת הוותיקים. כרגע מוקם מרכז צעירים שמתבסס על כפר הסטודנטים ברימונים, אך בהמשך נתפתח למקומות נוספים".

בימים הקרובים ייכנס לתפקידו מנהל אגף חינוך חדש – אריאל ניסן, לאחר שש שנות ניהול אגף החינוך במועצת גוש עציון. "בשבועות הראשונים אלמד את האזור וצרכיו, את נקודות החוזק ואת אלו הטעונות חיזוק ותשומת לב מיוחדת", אומר ניסן, "ומיד אפשיל שרוולים ואצטרף למנהיגות החינוכית ולעשייה הברוכה בבנימין".

"למרות שמנהל האגף עזב לפני כחודשיים", אומרת חיה לוי, מנהלת מחלקת חינוך יסודי ומי שמילאה בתקופת הביניים את מקומו, "כל אחד באגף יודע את מלאכתו ועשה הכל כדי ששנת הלימודים תיפתח כסדרה. יישר כוח להם ולמנהלים ולצוותי בתי הספר".

השנה נפתח בית ספר חדש בבנימין – "אהבת ישראל" (השייך לזרם המוכר שאינו רשמי - מוכש"ר); פרויקט הצהרונים "ניצנים" של משרד החינוך הכולל ארוחת צהריים וחוגים, נכנס גם הוא לבנימין והולך ומחלחל אל עוד ועוד יישובים, ובצדו פרויקט חונכות של המשרד לפיתוח הפריפריה שמפעיל מערך חונכים לקבוצות וליחידים. בשיתוף איגוד ערים שומרון ובנימין יצא לדרך פרויקט שמירה על הטבע והנוף, שיכלול הדרכה בכיתות ו'. לראשונה בבנימין נפתחו גן תקשורת במכמש וגן שיקומי בעפרה.

חזור למגזין