דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 420 תשרי תשע"ח אוקטובר 2017
יומן מקומי

יש קשר


יש קשר
צילום: דו"צ

בין מקבלי אותות ההצטיינות הצה"ליים לכבוד ראש השנה, היה גם סגן אלעד בן שושן מכפר האורנים, סגן קצין הקשר החטיבתי של חטיבת כפיר, דור שני לחיל הקשר והתקשוב. הוא התגייס ב-2012 למסלול קציני הקשר הגדודיים בבה״ד 7, עליו שמע מאביו ומדודו של אביו, והמשיך לתפקידי קשר קרביים שונים. במהלך ״צוק איתן״ שירת בגדוד 13 של חטיבת גולני ולאחר מכן היה מפקד צוות בהכנה לקורס מ״כים בבה״ד 7. כיום הוא סגן קצין הקשר (קשר"ח) של חטיבת כפיר.

״בתפקיד יש המון החלטות ובחירות שצריך להחליט, צריך לפעול מהר ובחוכמה", הוא אומר. "אחד הדברים שהכי חשובים בעיניי הוא להוות דוגמא אישית לחייליי. אני מרגיש שיש לי את הכבוד ואת הזכות להשפיע על חיילים ואנשים. אין דבר יותר מחמם את הלב מלראות חייל שהתפתח וצמח, שעבר את המכשולים ושהגיע למטרה שהוא הציב לעצמו.

״ניהול החטיבה בזמן תרגול ולחימה לא יכול להתחיל מבלי שפלוגת הקשר תקים את המערך ותוודא שכל מערכות הקשר והתקשוב יופעלו ללא רבב", הוא מוסיף.

את אות ההצטיינות של אגף התקשוב וההגנה בסייבר של צה"ל, קיבל סגן אלעד בן שושן מאת קצין הקשר הראשי, תת-אלוף נתי כהן, על היותו קצין מצטיין ועל מסירותו לתפקידו.

חזור למגזין