דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 420 תשרי תשע"ח אוקטובר 2017
יומן מקומי

די לטרור הבנייה


די לטרור הבנייה

מאות תושבים מעוטף ירושלים ומעלה אדומים, יחד עם חברי כנסת ואישי ציבור, התכנסו לאירוע מחאה כנגד המאחז הפלשתיני הסמוך לכפר אדומים, ובית הספר האיטלקי שלידו. הם הפריחו בלונים תחת הסיסמא "מפריחים את המאחזים לאתרי הקבע", בדרישה להעביר את תושבי המאחזים הפלשתיניים הבלתי חוקיים במרחב לאתרי הקבע שהוכנו עבורם סמוך לאבו דיס ויריחו.

מחאה זו היא חלק מקמפיין שמוביל פורום עוטף ירושלים בשבועות האחרונים להגברת האכיפה במרחב אדומים כלפי הבנייה הבדואית-פלשתינית על כביש מספר 1.

באירוע נכחו הח"כים שולי מועלם ומוטי יוגב, עוזר ראש מועצת בנימין וחבר הפורום רוני שניר, ואישי ציבור נוספים.

הבנייה הבדואית הפלשתינית באזור מונה כבר 822 מבנים בלתי חוקיים, במימון האיחוד האירופי, ולמרות הבטחות חוזרות ונשנות של הרשויות ולמרות צווי ההריסה שהוצאו למבנים – הם נותרים עומדים על כנם.

"המבנים לא הוקמו בתום לב, אלא כחלק ממאבק כולל במדינת ישראל", אמרה ח"כ מועלם, וח"כ יוגב הוסיף כי "ההשתלטות הפלשתינית הלא חוקית בחסות האיחוד האירופאי בשטחי C היא 'טרור בנייה' ערבי ופגיעה קשה במדינת ישראל. חוסר האכיפה והאפליה המשפטית בסוגיה זו מקוממת. האוכלוסייה הבדואית קיבלה הצעות מרחיקות לכת להסדרה, תוך מימון ופיתוח עצום שאיש במדינה לא קיבל מעולם, אך הרשות הפלשתינית מונעת כל הסדרה. אני מצפה משרי הממשלה ומרשויות האכיפה להחיל ולאכוף את החוק מול פורעי החוק, גזלני אדמות ארצנו, לפחות באותה נחישות אותה הם מפעילים כלפי פינוי מאחזים".

חזור למגזין