דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 420 תשרי תשע"ח אוקטובר 2017
יומן מקומי

הוקרה לחובשים


הוקרה לחובשים

החובשים והפראמדיקים של מד"א נווה צוף שהעניקו טיפול רפואי למשפחת סלומון אחרי פיגוע הדקירה הנורא, בו נרצחו שלושה מבני המשפחה, קיבלו תעודות הוקרה בטקס מיוחד שהתקיים בתחנת מד"א בירושלים. הטקס התקיים במעמד מנכ"ל מד"א אלי בין, יו"ר האזור המערבי של אגודת ידידי מד"א בארה"ב הגב' דינה לידס, מטה מד"א, מנהל מרחב ירושלים במד"א שלמה פטרובר, הנהלת המרחב, עובדים ומתנדבים. במהלך הטקס סיפרו הפאראמדיקים והחובשים כיצד הגיעו לזירה, על הטיפול הרפואי שהעניקו לטובה סלומון ועל הניסיונות הרבים להציל את בני המשפחה.

רון שמידט, חובש בכיר במד"א וחבר בכיתת הכוננות, סיפר: "באתי בכלל כאורח לביקור לכבוד הולדת הנכד. כשהתקרבתי לבית הבחנתי בחוץ באישה ששוכבת על השביל. ברגעים הראשונים לא הבנתי מה קרה וחשבתי שהיא מעדה, נפלה ונחבלה. היא הייתה מחוסרת הכרה וביצעתי בה עיסויים ופעולות החייאה בסיסיות עם הידיים בלבד, ללא ציוד. באותם רגעים לא תיארתי לעצמי את הדבר הנורא שהתרחש בתוך הבית. לאט לאט הגיעו עוד אנשים מהיישוב והבנו שבתוך הבית היה אירוע טרור רצחני ושיש עוד פצועים. למרות שאנשים חששו שיש עוד מחבלים ביישוב, אף אחד שהיה שם לא חשב לרגע לעצור, להתחבא ולהסתתר, ידענו שאנחנו צריכים להציל חיים וכך עשינו".

אהוד אמיתון, תושב היישוב וחובש רפואת חירום במד"א סיפר: "זה לא נתפס שזמן קצר לאחר שלחצנו את ידיהם של בני המשפחה ואיחלנו להם מזל טוב ושבת שלום, מצאנו את עצמנו מבצעים בהם פעולות החייאה. אני הייתי כל הזמן בטלפון פתוח עם מוקד מד"א ודיווחתי להם על המתרחש. צבירת הכוחות הייתה גדולה ומהירה. תוך דקות בודדות כל צוות מד"א מהיישוב הגיע".

מנהל מרחב ירושלים במד"א, שלמה פטרובר, אמר כי כשמדובר ביישוב קטן צריך לזכור שבכל אירוע יש מעורבות רגשית, ולמרות זאת החובשים והפאראמדיקים של מד"א פעלו במקצועיות, במסירות ובקור רוח, למרות היכרותם עם הנפגעים. הם ראויים להערכה והוקרה ואני מצדיע להם".

חזור למגזין