דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 424 ניסן תשע"ח מרץ 2018
דברי הימים

מקרבים את יהדות ארה"ב המתרחקת

גם ידידי "שלום עכשיו" בארצות הברית וגם אנשי בתי חב"ד נוכחו לדעת שכשרואים דברים בעיניים, מחיצות מוסרות וסטיגמות נשברות

מירי מעוז-עובדיה, דוברת חו"ל, מחלקת תקשורת,

מקרבים את יהדות ארה"ב המתרחקת

רבות נכתב לאחרונה על מערכת היחסים המורכבת בין יהדות ארצות הברית ליהודים בישראל, ונושא זה תופס מקום מרכזי בוועידות ובכנסים העוסקים ביהדות התפוצות. ודווקא כאן בחודש האחרון זכינו לארח מגוון רחב - פוליטית ודתית - של מבקרים מיהדות ארצות הברית.

על מבקרים אלו נמנו חברי הבורד, הועד המנהל, של הידידים האמריקאים של שלום עכשיו, אשר הגיעו לשיח פוליטי בשילה הקדומה. הם שפעו שאלות מכל עבר על ההתיישבות, מערכות היחסים עם הערבים, איך אנחנו רואים פה את עתיד המרחב וכדומה. על אף שהמחלוקת הפוליטית ניכרה היטב, הם העריכו מאוד את ההזדמנות לפגוש כהגדרתם "קולות שפויים" מן המרחב.

מן העבר השני, הגיעה קבוצה עצומה של יהודים אמריקאים המאוגדים סביב הארגון של חב"ד ללימוד יהדות בארה"ב, ליום שלם במרחב שילה-עלי. 850 מבקרים הגיעו ללמוד על ההיסטוריה והמורשת היהודית של שילה הקדומה, לחוות בג'יפים את עמק שילה הפורח ולדבר פנים אל פנים במפגש אנושי עם תושב האזור. בשיתוף פעולה מדהים של מחלקת תיירות, מחלקת תקשורת והסברה ואגף ביטחון יחד עם שילה הקדומה, המבקרים עברו חוויה מדהימה ומגוונת שהעצימה מאוד את ההבנה שלהם את החיים במרחב ואת הרצון להעביר הלאה את הסיפור שלנו.

מדהים להיווכח כי לא משנה עם איזה דעות פוליטיות או סטטוס דתי מגיע המבקר, המפגש האישי ומראה העיניים של האזור מצליחים להסיר מחיצות ולשבור סטיגמות, וגם לשקף לנו מעט יותר איך מרגישים ומה מעסיק את אחינו שבארצות הברית.

 

משילה הקדומה לוושינגטון פוסט

משלחת מדהימה של שחקני פוטבול בכירים מליגת הNFL- בארה"ב הגיעה לביקור מרגש בבנימין. הם שתו יין פסגות וסיירו בשילה הקדומה. מפגש בין אחד השחקנים למעריצה שרופה שלהם, תושבת השומרון, אף הגיע לעמוד הראשי של מדור הספורט בוושינגטון פוסט.

 

דיאלוג עם הקמפוסים המובילים

כחלק מהניסיון להשפיע גם על השיח בקמפוסים בארצות הברית, התארחו אצלנו בבנימין לסיורים ושיח פתוח על החיים בהתיישבות סטודנטים מאוניברסיטאות שונות, וביניהם סטודנטים מאוניברסיטת מרילנד, הסמינר התיאולוגי בניו יורק, אוניברסיטת קולומביה, ברקלי, ומתמחים משלל אוניברסיטאות שונות בארה"ב המתמחים בארץ במסגרת תכניות ONWARDS ו-CAREER ISRAEL.

בשבועיים הקרובים צפויים להגיע סטודנטים למשפטים מאוניברסיטת ייל וכן מאוניברסיטת שיקגו.

 

מראה עיניים, משמע אוזניים ומנוחת בין הערביים

בחודשים האחרונים העלינו הילוך בעדכון אתר המועצה באנגלית באפשרויות התיירותיות בבנימין ובעיקר באפשרויות הלינה הרבות. כל שבוע מגיעות לפחות שתי פניות לאתר בבקשה לפרטים נוספים על אפשרויות הסיורים והלינות בבנימין. העצמת התיירנים והגברת אפשרות התיירות העצמאית בבנימין חשובים, ומאד מחברים אנשים לאזור.

נשמח לעזרתכם בשיתוף האתר והכתבות המופיעות בו לקרוביכם וחבריכם דוברי האנגלית:  http://www.myheartland.co.il

 

נמשיך לקדם את חבל בנימין גם בחו"ל ולזכות לביקורים רבים ומשפיעים בחודשים הקרובים.

חזור למגזין