דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 424 ניסן תשע"ח מרץ 2018
טורים

בהנגאובר - שמונה מי יודע?

שמונה מקומות מהצד הנכון של הקו הירוק – בבנימין ובסביבה - שאתם חייבים להיות בהם


בהנגאובר - שמונה מי יודע?

 

1.מחר'ס דלל - לכאורה סתם שם שמופיע לו במפת מדבר יהודה, באזור נחל ערוגות עליון. אבל חברים, כמו שאומרים, מדובר באחד ה -, אם לא ה - .

בקצהו של הערוץ, לפני נפילה למפל של עשרות מטרים, מבצבצים להם שני גבים מדהימים. זה פשוט ללכת לשחות בבריכה בגג של עזריאלי. חוץ מזה, זה נשמע אותנטי כזה, לא? תגלגלו קצת על הלשון –"מחר'ס דלל".

מתאים במיוחד לאוהבי הפינות המיוחדות ולמי שרוצה להיפטר ממישהו באלגנטיות. דחיפה קטנה...

 

2. גגות גליציה - מוכר, נכון, אבל שווה ביותר. דרך סמטאות העיר העתיקה בירושלים עולים במדרגות ברזל ופתאום מקבלים את הר הבית בפנים. מקום קלאסי לפק"ל קפה רוחני, לשיחה טובה, לדייט בדיוק לפני שהיא זורקת אותך - אז אפשר לקחת אותה לשם בלילה קריר ולראות איך היא קופאת מקור. מומלץ לשלב את השאלה התמימה "מה קרה, את קופה?"

 

3. פקק אדם-חיזמה. כן כן, קראתם נכון. עמך ישראל ועמך ישמעאל בצוותא, מנסים להידחס למשפך הבלתי אפשרי הזה. דיבוק חברים. וברצינות - למה? כדי להתחבר לפיתוח העצום שיש בבנימין בפרט וביו"ש בכלל, כדי לראות את ההמונים, כדי להוכיח שגם אנחנו יכולים להופיע בדיווחי התנועה של גלגל"צ, וכדי... בעצם עזבו, סעו דרך אלון.

אז שינוי –

 

3. אלון - אחלה יישוב ובעיקר דרך קיצור-אירוך לפקק בחיזמה.

 

4. הופעה ב"מכבסה" ברימונים - מי המשוגע שחשב לפתוח פאב בחור עולם? מסתבר שכמה משוגעים. כפר הסטודנטים רימונים, בניצוחו של גל לוי, ועמותת קדמה בראשות תיראל כהן המדהימה, הרימו פה סצנה תוססת שלא מפסיקה לייצר הופעות, אירועים ושאר ירקות.

כבר הספיקו להעיף פה את הסכך עלמא, מלבי טרופיקל, הדס ואביב, ענת מלמוד ועוד.

שווה ביותר. תעקבו אחרי הפרסומים שלהם בפייס, או אחרי המצ"ב – מרכז צעירי בנימין (בלי גילוי נאות ועם פרסומת סמויה).

מתאים מאד לסטודנטים, צעירים חסרי מנוח ונפלטי ניקיונות פסח שחייבים לדפוק ת'ראש.

 

5. חרשה – גג העולם המערבי. מתנשא מעל כל מערב בנימין ומשקיף על מישור החוף. תצפית מדהימה ביופייה, שרואים ממנה בקלות את אשקלון ואת הרצליה.

מתאים במיוחד למי שיכול להביא חברים שמאלנים שחושבים שיהיה פה גן של ורדים ושלום על ישראל הקטנה אם על הגבעה הזו ישבו שניים דאעש עם תותח גדול שיישבו ויקשקשו בקול גדול משהו על אללה, צוואר של יהודים וברדסים כתומים. ברגוע.

 

6. הר הכוכב – קובת א-נג'מה - גג העולם המזרחי. תמונת מראה של הפינה הקודמת – גבעה לא פרופורציונלית בשטחה המתצפתת, בקטע אחר, לכיוון מזרח. מקום עם הוד קדומים כזה. אפשר להגיע עם רכב או ברגל, אפשר גם לרוץ לשם במסלול יפה שמטפס למעלה (מומלץ להשאיר צוואה לפני כן).

מתאים להרבה ז'אנרים ובמיוחד למי שרוצה לדפוק את הביטוח ומחפש צוק לגלגל ממנו את הרכב. רק אל תשכחו להוציא את המסטיקים מתא הכפפות. חבל.

 

7. מחפשים BEE-רה? בואו ל"כוורת" בית חורון. הכי כיף לבוא למקום כזה מושקע. עמרי התותח בנה פה דק מוטרף, כוורת שקופה, מרכז מבקרים, ועוד. באמת קשה להאמין שהכל בעשר אצבעותיו, אך זו האמת לאמיתה. הפאב פתוח בסופ"שים, יש הופעות על בסיס חודשי, מקום כיפי ומדליק (וואו, מילה מהבוידעם) לאללה. באמת. ויש גם בירה מקומית מדבש שהיא פשוט טעימה.

מתאים לכל מי שרוצה לצאת לבלות באחלה מקום עם אחלה אווירה. לא מתאים לגברים עם ידיים שמאליות שגם מסמר בשבילם זה פרויקט, כי זה מציב אותם במקום מאד לא נעים. מאד. מניסיון, חברים.

 

8. קפה רותם – האמת שגילינו אותו לא מזמן וכבר הספקנו – זוגתי שתחיה ועבדכם – סליחה, עבדה הנאמן – לצאת לשם בימי שישי. אוכל פצצה, נוף מדהים, ופשוט כיף ללכת למקום מצליח שזרוק ביישוב הכי זרוק בבקעה שלא קרוב לכלום, ויש שם מצוקת חנייה ביום שישי. שמעתם? מצוקת חניה ברותם שבבקעה! בקיצור, מתאים בעיקר לכם.

צאו לבלות.

חזור למגזין