דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 428 חשון תשע"ט אוקטובר 2018
דברי הימים

האמא של החיילים

מי שהחלה את דרכה כמש"קית ת"ש, היא היום ראש ענף תנאי שירות של צה"ל. סא"ל לימור מזרחי מכפר האורנים סוגרת מעגל


האמא של החיילים
צילום: דו"צ

סא"ל לימור מזרחי החלה את שירותה הצבאי בשנת 99' כמש"קית תנאי שירות בהנדסה הקרבית. אבל בליבה כבר ידעה שלא כאן יסתיים המסלול. "מהיום שהתגייסתי ידעתי שאצא לקצונה. מתפקיד לתפקיד ידעתי כמה אני רוצה להשקיע". לאחרונה מונתה לתפקיד ראש ענף תנאי שירות של צה"ל, ועל כך היא אומרת: "זה כבוד וזו שליחות. להתעסק בחיילים, באנשים, בעזרה והנגשה, לענוד את השרוך הסגול זה באמת כבוד גדול".

היא גרה בכפר האורנים, נשואה ואם לארבעה ילדים (10, 8, 5 ושנתיים וחצי). ואם אתם תוהים איך אפשר להיות אם לכל כך הרבה חיילים וגם אם לארבעה ילדים, לימור מסבירה באהבה: "יש לי גב תומך מהבית, ובעל מדהים שבלעדיו לא הייתי מצליחה לעשות את זה".
על כפר האורנים היא מספרת: "אני מאד אוהבת את היישוב שבו אני גרה. ילדיי מסתובבים ביישוב ללא כל דאגה וזו זכות. אנשים תמיד שם כדי לסייע ולעזור. גם באירועים חיוביים וגם בכאלו שליליים. כשילדתי הבית היה מלא במטעמים, וכשאחותי נפטרה אנשים ישבו אתנו והגיעו לעזור ולנחם. לא יכולתי לבקש יישוב טוב יותר לגור בו".

לימור יצאה לקצונה, הייתה קצינת ת"ש חטיבתית, ואחר כך מונתה לקצינת ת"ש של פיקוד מרכז. מסלול ליבתי, אשר במהלכו הספיקה לגעת בלא מעט לבבות של חיילים, לסייע ולהנגיש את העזרה הבסיסית בצורה יום יומית. היא קודמה להיות ראש מדור חיילים בודדים, ובמסגרת התפקיד עסקה בכל המעטפת האנושית שהם זקוקים לה - איפה יגורו? איפה יחגגו את ערב החג? "הדאגה היא באמת מקיפה, מקצה לקצה".

אחר כך שירתה כראש מדור מדיניות ת"ש חובה, והייתה אחראית על התוויית כל מדיניות הת"ש במערך, החל מחלוקת תקציבים ועד לקביעת פקודות ונהלים.

בשנת 2015 חוותה אבדן שטלטל את חיה ומשפחתה. אחותה, רות רוטשטיין, נהרגה בתאונת דרכים. "אחותי נפטרה ערב ראש השנה. הידיעה הייתה לא פשוטה, ועם זאת הייתי באותה תקופה בהיריון. מצאתי את עצמי ממשיכה כשאני יודעת שהיא הייתה רוצה שנמשיך ושלא נישאר מאחור. היא הייתה רוצה שנתקדם, שנחיה, וזה מה שעשיתי. בהענקת הדרגה לפני כחודש הזכרתי אותה, ואני מקווה שהיא גאה בי".

בחודש האחרון סיימה לימור את קורס פו"ם אפק (פיקוד ומטה), המיועד למפקדים וקציני מטה מכלל הזרועות בדרגת סא"ל ומעלה.

בקיץ האחרון נכנסה לתפקיד ראש ענף תנאי השירות של צה"ל. "עכשיו באמת מתחיל התפקיד. אני כאן כדי לעשות את זה בצורה הטובה ביותר. כחיילת הסתכלתי על מי שהייתה האם של מערך הת"ש בגאווה והערצה, ולכן היום מבחינתי זו סגירת מעגל לשבת באותו כיסא".

חזור למגזין