דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 428 חשון תשע"ט אוקטובר 2018
כתבות

על קו הזינוק - שאלון זהה למועמדים לראשות המועצה


על קו הזינוק - שאלון זהה למועמדים לראשות המועצה

שילה אדלר

בכמה מילים:

נשוי להדס ואב לשבעה. תושב עלי, עד לאחרונה מנכ"ל מועצת יש"ע, ובעבר ראש מטה השר אורי אורבך ז"ל, מנהל הגרעין התורני בלוד ומנהל אתר בעיר דוד. כיהנתי כחבר מליאת המועצה, הקמתי ושימשתי כיו"ר ועדת הכספים, חבר הנהלת המועצה, חבר ועדת החינוך, יו"ר בהתנדבות של עמותת בוגרי 'בני דוד' – המכינה הקדם צבאית בעלי. שירתתי בסיירת גולני וכיום משרת במילואים בדרגת סא"ל כמפקד גדוד בחטיבת אלכסנדרוני, במסגרתה לחמתי במלחמת לבנון השנייה. בעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ובוגר תכנית לפיתוח מנהיגות ציבורית והכשרת מנהלים הכוללת השתלמות באוניברסיטת הרווארד בבוסטון.

 

2 שתי סיבות שבגללן החלטתי להתמודד על ראשות מועצת בנימין:

ראשית, כי בנימין זה הבית שלי. כאן למדתי, כאן החלטתי לבנות את ביתי וכאן החלטתי לגדל את ילדיי.

הסיבה השנייה - התחושה והאמונה שאני יכול לקדם את בנימין ולהפוך אותה מהמועצה הגדולה בישראל למועצה המובילה בישראל בתחומים שונים: בחינוך, תרבות, תיירות, פיתוח, התיישבות ועוד.

 

3 התחומים החשובים ביותר בעיניי לפתח:

בראש ובראשונה בעיית הכבישים והפקקים, מהם אנחנו תושבי בנימין סובלים והופכים את חיינו למטרד וקושי יום יומי. חייבים למצוא פתרון ומהר, ולחשוב לטווח ארוך. את הנושא המורכב הזה אלווה באופן אישי.

הנושא השני הוא חינוך: אפעל יחד עם שותפי אהרון כריש מהיישוב טלמון, איש חינוך מהמעלה הראשונה, מחנך ומנהל מצטיין, ונוביל את השינוי המתבקש. נשקיע יותר משאבים בתחום החינוך, לפחות כמו המועצות הסמוכות לנו, על מנת שנתקדם באופן משמעותי וניכנס לרשימת בתי הספר המצטיינים של ישראל. אנחנו נגדיל את ההשקעה פר תלמיד, נשפר את ההישגים במדעים ובאנגלית, נגביר את ההישגיות ונשאף למצוינות. נאפשר פתיחת מוסדות מגוונים כמו תיכון, ישיבה ואולפנה כדי שכל ילד וילדה, נער ונערה בבנימין יוכלו ללמוד היכן שירצו ויאהבו ללמוד. המקום של הילדים שלנו בכל הקשור בחינוך הוא בבנימין.

נושא שלישי הוא איכות החיים של כולנו. לצד כל הנושאים החשובים אני סבור שמגיעה לנו, לתושבי בנימין, איכות חיים ברמה הגבוהה ביותר בכל התחומים: בכבישים, בחינוך, בתשתיות, בשירות לתושב, בתרבות, באומנות, בספורט, בפנאי ועוד. זה מגיע לנו בזכות ולא בחסד. איכות החיים היא המנוע לחיזוק ההתיישבות ולקליטה של זוגות צעירים ומשפחות מכל הארץ. נקודה חשובה היא ההסדרה: לצערנו רוב אתגרי מרכבות ההסדרה נמצאים בשטח המוניציפאלי של בנימין, ואני אוביל יחד עם הגופים השונים את הסדרת ההתיישבות הצעירה והוותיקה בבנימין.

 

דבר 1 שכמעט לא יודעים עלי:

מבלי שתכננו, יצא שיילדתי את הדס רעייתי היקרה וכך נולד ארז בננו השני בבית הורי אשתי בדיוק לפני 13 שנים. זה היה רגע מרגש במיוחד ולידה מושלמת. בימים אלו חוגג בר מצווה.

 

2 דברים שאומרים עלי אלו שמכירים אותי היטב:

קצת נבוך מהשאלה...

איש של אנשים וחיבורים, כפי שהצגתי כשהודעתי על מועמדותי לראשות מועצת בנימין, עם הכוורת המגוונת והמקצועית שהצגתי וצועדת איתי מעל לעשור.

ושנית, אמיץ ולא מפחד לקבל החלטות. גם אם הן לפעמים לא פופולריות.

 

3 נקודות מבט על בנימין בעוד עשר שנים:

הראשון, חזון - בנימין בעוד עשור תהיה מעל למאה אלף תושבים ויש להיערך לכך בהתאם ברמה האסטרטגית.

שנית, עשייה - אף אחד לא מושלם... על כן צירפתי את סמי קרסנטי מהיישוב עפרה, איש ביצוע מהמעלה הראשונה עם קבלות בתחום הביצוע.

שלישית, מנהיגות - בעוד עשור הציבור הישראלי הכללי והחברה הישראלית כולה תכיר ותוקיר טוב יותר את בנימין ואת התושבים הנפלאים שלה, המהווים פסיפס אנושי-ישראלי מרתק ומיוחד. אני משוכנע שהמועצה תהיה המועצה המובילה בישראל, ותהיה דוגמה ומופת לרשות מוניציפאלית מנוהלת היטב. יחד עמי תוביל אפרת אברהם, תושבת נעלה, בעלת ניסיון מוניציפאלי רב. מתוקף תפקידה אפרת מלווה ראשי ערים. יחד נפעל ליצירת מקומות תעסוקה בבנימין, כדי שזוגות צעירים ומשפחות יגיעו לבנימין מכל הארץ ומכל המגזרים.

 

תובנה 1 שתיקח להמשך החיים ממסע הבחירות:

נחשפתי, ולמדתי להקשיב במהלך המרוץ למגוון של האנשים בבנימין – דתיים, חילונים, מסורתיים, חרדים, ותיקים, עולים חדשים, זוגות צעירים - שכולם רוצים בטובת בנימין ואוהבים את בנימין. התרגשתי מהרצון לעשות טוב, מהקהילות המדהימות, מהאכפתיות של תושבים רבים כלפי המקום בו בחרו לקבוע את ביתם והחיבור השורשי שלהם לאדמה ולחבל הארץ המדהים הזה. בשמחת תורה התארחתי ביישוב אדם, ולאורך כל החג התושבים המדהימים עטפו אותי וחיבקו אותי. הם בחרו בי לשמש חתן תורה בבית הכנסת הספרדי המרכזי, כיבדו אותי בהקפות, בחזנות ובשיחה מלב אל לב. הרגשתי באופן חזק מאד, שתושבי אדם צמאים לקשר רציף, בין-אישי וטוב עם המועצה. הם מרגישים ורוצים להיות חלק מהדבר הגדול הזה שנקרא בנימין.

 

ישראל גנץ

 

בכמה מילים:

נשוי לתהילה ואב לשבעה ילדים מקסימים.

רוב שנות חיי, אני חי ביהודה ושומרון.

נולדתי בירושלים, אך בגיל קטן הוריי החליטו לבנות את ביתם בימית. לאחר כאב העקירה עברה משפחתי לקריית ארבע-חברון, שם התגוררתי יותר מ-17 שנים.

למדתי בישיבת מצפה רמון ובישיבת דימונה, את שירותי הצבאי עשיתי בגבעתי, ואני בוגר תואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ובוגר קורס דירקטורים.

ב-16 השנים האחרונות זכיתי לקבוע את ביתי ולחיות עם אשתי תהילה ושבעת ילדינו (בלי עין הרע) בבנימין, ביישוב פסגות.

 

2 הסיבות העיקריות שבגללן החלטתי להתמודד על ראשות מועצת בנימין:

 

בחמש השנים האחרונות כיהנתי כסגן ראש המועצה. לכן, אני מגיע עם יכולות וניסיון כבירים בניהול המערכת האדירה הזו, ומרגיש מחויבות לבנימין ולתושביה אחרי כל השנים בתפקיד.

כמובן, תפקיד ראש המועצה יאפשר לי להנהיג ולחולל מהפכה של ממש ברמת החיים היום-יומיים של תושבי בנימין.

לאחר שאבחר בעז״ה איישם את כל הניסיון שאני מגיע עמו ואהפוך את בנימין למצוינת בכל התחומים.

בנימין, על כל יישוביה, תהיה מושא לקנאה של כל הרשויות בישראל.

 

3 התחומים החשובים ביותר בעיניי לפתח:

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר לקדם ולפתח הוא החלת הריבונות בבנימין. הגיע הזמן לדאוג שתושבי בנימין יהיו אזרחים סוג א' במדינת ישראל ולא יתדפקו על דלתות פוליטיקאים, או יהיו נתונים לחסדיהם של פקידים וארגונים בינלאומיים. לצערי, עד כה הגופים שהיו אמורים לדאוג למהלכים כאלו לא פעלו מספיק ולא הגיעו להישגים. אני מתכוון להילחם בכל הכוח כדי שאחת ולתמיד כולנו נהיה שווים.

שנית, חייבים לשים דגש על תכנון אסטרטגי מהפכני בכל תחומי החיים: חינוך, תחבורה, תשתיות, עסקים, בנייה ועוד. לא ניתן לקדם תחום אחד ולהזניח את האחר. חייבים לעבוד בכל החזיתות זו לצד זו, ולהכין תכניות עבודה ארוכות טווח לפעולה בכל תחומי החיים.

שלישית, נשקיע את מירב המשאבים בהידוק הקשר ושיפור דרמטי של השירות בין התושב למועצה. היחסים בין כל אחד מהתושבים לבין המועצה חייבים להיות טובים ורציפים, ברמה גבוהה הרבה יותר מהקיים היום - על מנת להשתפר כל העת ולהעניק שירות מיטבי. צרכי התושבים יהיו אצלי במקום הראשון.

 

דבר 1 שכמעט לא יודעים עלי:

כבר 15 שנה מתאמן בג'יוג'יטסו ובעל חגורה שחורה (מציע ליריבים שלי בהתמודדות לראשות המועצה לא לנסות אותי...).

 

2 דברים שאומרים עלי אלו שמכירים אותי היטב:

טוב, זו כמובן שאלה מביכה, שאני מסרב לענות עליה. מציע לשאול אותם, לא אותי. אני רק יכול לקוות שמי שמכיר אותי היטב יעיד שכל חיי הנוכחיים, החיים הציבוריים, אני נותן כדי לעשות טוב לתושבים המדהימים של בנימין, באהבה גדולה וברצון כן ואמיתי לחולל מהפכה של ממש במקום המדהים שאנו חיים בו. בנימין.

 

3 נקודות מבט על בנימין בעוד עשר שנים:

בעוד עשר שנים בנימין תהיה תחת ריבונות ישראלית מלאה שכוללת איכות חיים הכי גבוהה במדינה, ללא פשרות.

בבנימין יחיו 200 אלף תושבים, הגידול הטבעי שיש בבנימין הוא לא קטן, אך אנחנו נאיץ את הקליטה והבנייה ועל כן משפחות רבות, מכל הארץ ומכלל המגזרים, יעברו לחיות במקום הטוב ביותר בישראל.

בנימין תהווה מגדלור למועצות ועיריות בישראל בתחומי היזמות, קהילה, עסקים, חקלאות ועוד. מכל הארץ ואף מהעולם יגיעו ללמוד מאנשי בנימין.

 

תובנה 1 שתיקח להמשך החיים ממסע הבחירות:

שבעז״ה סופה של אמת העשייה לנצח - בזכות תושבי בנימין שהם האנשים הכי ערכיים ומדהימים בישראל.

חזור למגזין