דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 430 שבט תשע"ט ינואר 2019
דברי הימים

על סדר היום - בין בחירות לבחירות

ראש המועצה ישראל גנץ בטור על האתגרים והעשייה ברחבי המועצה, על החזון ועל הדרך.


על סדר היום - בין בחירות לבחירות

בחודשיים האחרונים מאז הבחירות למועצה, אנו עסוקים בעשייה אינטנסיבית בקצב מואץ. בחודשיים אלה היו כאן ראש הממשלה וכל השרים, נחנכו שני כבישים חדשים וצומת מרומזר, עוד ועוד צמתים אושרו לרימזור, השגנו מיליוני שקלים בוועדת הכספים, מונה מנכ"ל חדש, הולך ונבנה מבנה ארגוני חדש למועצה והוגש תקציב ראשוני; כשבמקביל צצו מכל עבר אתגרים ומכשולים, אך אלה לא עוצרים אותנו מלשעוט קדימה. כמובן שרבים מההישגים האלה הם תוצר של עבודה ארוכה ומאומצת עוד מהקדנציה הקודמת, שכעת נקצרים פירותיה, ועדיין התמונה הכללית היא של עשייה רבה.

בכל אתגר וקושי יש גם הזדמנות, ובצד התמודדות נכונה עם כל אתגר ואתגר, אנו מנסים לנצל כל הזדמנות לטובה. כמובן שהיינו מעדיפים שיתאפשר לנו לייצב את המערכת המועצתית בשקט וללא הפרעה, אך הפיגועים שחווינו והאירועים הביטחוניים הנמשכים, כמו גם הבחירות לכנסת, הם עובדה קיימת, ואלה מחייבים אותנו להשקיע מאמצים בכדי לעלות עוד קומה – הן בדרישה לתחושת ביטחון, הן בגיוס משאבים נדרשים, והן במיקסום שעת הרצון שמזמנת תקופת ערב בחירות.

 

להבין לעומק ולרוחק

ימים אלה שעד לסוף הרבעון הראשון של השנה, הוגדרו על ידינו כתקופה שעיקרה בניית המערכת המועצתית. "בניית המערכת" זהו מונח הכולל השלמת המבנה הארגוני ומינוי בעלי התפקידים (ובהם מנכ"ל, סגנים ועוזרים), ודיון עומק לגיבוש תקציב הקבע (לאחר שאושר תקציב שלב א' לשלושת החודשים הראשונים של השנה), כדי שבע"ה בחודש מרץ המערכת תהיה יציבה ומוכנה לפעולה, לפחות ברמת קבלת ההחלטות, כזו שתוכל לתת שירות טוב יותר לתושב. עד מרץ נשלים את המבנה הארגוני הנכון, את מינוי בעלי התפקידים החדשים (הליכים שדורשים את אישורי המליאה ומשרד הפנים ולכן אורכים זמן), ואלה יתחילו להתקדם בלמידת המערכת; נגבש את התקציב לשאר השנה, ונתחיל בע"ה לעבוד על פי משנה סדורה, בצורה מאורגנת ומתוכננת.

לנושאים חשובים אנו ממנים פרויקטורים מיוחדים. כך מונה פרויקטור לנושא התחבורה הציבורית, מונתה אחראית לתחום שיפור השירות לתושב, ובקרוב ימונה פרויקטור לנושא קידום עסקים. בכל תחום ותחום חשוב לי להבין את המצב לעומק ולהכין תכנית אסטרטגית ארוכת טווח. למשל בתחום החינוך, לפני שאנחנו מגיבים לאירועים שמתרחשים כל העת ומחייבים קבלת החלטות שוטפת בהתאם למה שקורה בשטח, בכוונתנו לצאת לסקר המצב קיים, לדעת נכוחה מה מצבנו, מה ההורים חושבים, מה המנהלים חושבים, איפה באמת אנחנו נמצאים, ולבנות תכנית עבודה בהתאם למצב האמיתי בשטח, לא רק לשלוף ולהתמודד עם האתגרים שצצים חדשות לבקרים. כך בכל תחום. להקשיב לשטח, לייצב ולהציב יעדים. נושא החיבור עם השטח חשוב בעיניי מאד והוא יקרום בע"ה עור וגידים.

 

ביטחון אישי

למרות שאנו עוסקים בעיקר בפיתוח וקידום בנימין, ברור לי כי תחושת הביטחון היא הבסיס לכל. חווינו בזמן קצר פיגועים קשים כאן בבנימין, ותחושת הביטחון היא סוגיה בסיסית שלא נוכל להתפשר עליה. לא רק פיגועים קשים שמסתיימים באסון מסיטים אותנו משגרת היום יום. כשיש תושבת שמנסים לשלוף אותה בכוח מרכב, אז גם אם בשורה התחתונה כאילו לא קרה כלום, זה בכל זאת פוגע בתחושת הביטחון לא פחות מפיגוע.

לכן אני נמצא בקשר מאד הדוק עם הצבא, עם אלוף הפיקוד, עם המח"טים. המצב הבטחוני מחייב אותי באופן אישי להשקיע הרבה מאד מאמצים בזירה הזאת. אני מאד מעריך את מאמצי הצבא, אבל לא יכול להסתפק בתפיסת חוליה כזו או אחרת. בשביל תחושת ביטחון צריך שלא יהיו אבנים, שלא יהיה שוד רכבים. עם כל אלה לא נשלים. הצבא באמת עובד קשה, שוב ושוב הוא נכנס לרמאללה ועושה מבצעים שלא היו כאן הרבה שנים, אבל גל הטרור שהרים ראש עוד לא מאחורינו.

סוגיית תקציב הביטחון עמדה גם היא בלב המאבק שניהלנו מול ממשלת ישראל לאחר גל הפיגועים. לפי עבודה שנעשתה בפיקוד מרכז לפני כמה חודשים, כשליברמן עוד היה שר ביטחון, חסרים חצי מיליארד שקל כדי להביא את הביטחון ביישובי יו"ש למצב אופטימלי, כך לדברי אנשי משרד הביטחון. בנוסף לחוסר הזה, קיבלנו דיווח לפני חודשיים, שמשרד הביטחון החליט על קיצוץ נוסף במרכיבי הביטחון, מה שעלול היה לפגוע במספר החיילים המוצבים בגיזרה, בשכר הרבש"צים, במצלמות ובעוד מרכיבי ביטחון. אין ספק שמשמעות הקיצוץ הזה היתה פגיעה בביטחון האישי. עמדנו על הרגליים האחוריות, מחינו כנגד זה על בהפגנות, והנה התבשרנו בשבוע שעבר שהקיצוץ לא יתבצע.

 

עת רצון

ימים אלה של ערב בחירות בישראל, יש בהם הזדמנות וגם מורכבות. ניצלנו עד תום את ימי סוף שנת התקציב, למרות העיתוי המאוחר שבו יכולנו לצאת לדרך. מי שקבע את מועד הבחירות לרשויות בסוף שנת תקציב, לא היטיב אתנו. היינו צריכים להתאמץ מאד ואכן השגנו לא מעט, אך אם היה לנו יותר זמן יכולנו להשיג יותר.

הבחירות לכנסת הן תמיד עת רצון, אך מצד שני, משרדי הממשלה משותקים כעת, לפחות חלקם. והבעיה הקשה יותר היא שעד שנכנסים שרים חדשים למשרדיהם, ועד שהם לומדים את המשרד, כבר נגיע לאוגוסט. זה אומר שאת עיקר מאמצינו נייחד לעבודה פנימית ולהיערכות. ויש לנו הרבה מה לעשות במועצה.

בימים אלה מגיעים לבנימין הרבה מאד שרים. כמעט כולם מגיעים לכאן, למועצה האזורית הגדולה בישראל. רק בשבוע שעבר פגשתי ארבעה מהם, וכל מפגש אני מנסה למקסם לטובת תושבי בנימין. אנחנו לא יכולים לקבל אי אפשר, התושבים שלנו צריכים לקבל את השירות שמגיע להם, ונעשה בשביל זה הכל. אם זה תחנת כיבוי, אם זה אזור תעשייה, אם זה עוד כביש - חשוב שהשרים יקיימו הבטחות, ושמילים שנאמרו בדיונים ייהפכו למציאות בשטח.

נטיעות בנווה צוף עם ח"כ דיכטר (צילום: שחר כהן)

חותרים אל האיזון

לאחרונה חלו שינויים רבים שהשפיעו על תקציב המועצה, כגון עלייה בדירוג הסוציו-אקונומי של בנימין שהפחית באופן דרסטי את מענקי האיזון שלנו, ואלה הביאו לפתחנו מורכבות נוספת בסוגיית תקציב המועצה. התקציב נכון להיום גירעוני, ומחייב קיצוץ משמעותי, שנרגיש לצערי בכל הזירות, גם ביישובים.

אין לנו ברירה, אנחנו חייבים לעצור את הגירעון, להיות אחראיים ולקצץ. עלינו ברמת החיים, ויש לזה מחיר.

 

הסדרה שבהסתרה

סוגיה נוספת שעמדה בלב המאבק שניהלנו, הייתה סוגיית ההתיישבות. הנה עברה לה קדנציה נוספת של ממשלה ימנית, דיברו בה על שלוש ועדות הסדרה, אך בפועל ההתיישבות לא מוסדרת ובעצם כמעט לא קרה כלום. זה מעמיד אותי כראש רשות במקום שלא מאפשר לי לתת שירות אמיתי לתושביי. לפי דו"ח המבקר האחרון, אסור לי לתת שירות ביישובים שלי, יישובים כמו עלי ועפרה, ולתושבי בתים כמו בניל"י ונעלה. אין כמעט יישוב שסוגיית ההסדרה פוסחת עליו, וזאת בלי לדבר על ההתיישבות הצעירה. אם בעפרה עדיין יש לי בעיה לתת היתר בנייה או אישורים, אם עוד קדנציה נגמרת ואנחנו נשארים רק עם ה"משתדלים" - זה מצב שאתו אנחנו לא יכולים להשלים, כי במקביל המערכות הרגולטוריות רק הולכות ולוחצות.

רק לאחרונה הוגשה עוד עתירה לבג"ץ על ידי 'שלום עכשיו', הפעם בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד ראשי המועצות ביו"ש על מתן שירותים במקומות לא מוסדרים. ישבתי אישית עם ראש הממשלה ואמרתי לו, אתה לא יכול לשים את ראשי המועצות בין הפטיש לסדן. הדבר הזה לא יעבור לסדר היום. ההתדיינות מול ראש הממשלה בעניינים העקרוניים האלה עוד לא נגמרה. לי חשוב כראש מועצה שאוכל לומר לתושבים שלי, עשיתי כל מה שאני צריך כדי לתת לכם את השירות שמגיע לכם.

הנה, לדוגמה, מד"א מאיימים לקצץ את התחנה בטלמון. אני לא מוכן שכל שנה מחדש יאיימו עלינו. וזה קורה כי הממשלה מאפשרת. למה שתושב דולב שיש לו התקף לב לא יקבל פינוי מיידי אלא יחכה 40 דקות עד שאמבולנס מרוחק יגיע אליו? שבענו ממלחמות, יש לנו דרישה פשוטה מהממשלה, תפסיקו להפוך אותנו לשק חבטות.

 

דורשים תשובות

אני יודע שסוגיית היעדרותי מהפגישה של ראש הממשלה עם ראשי הרשויות עוררה סימני שאלה, אך חשוב לי להבהיר שלא נסכים לשמש פלקט ולא תפאורה בקמפיין הבחירות של מישהו. באנו לעבוד. באנו לקיים דיון רציני. כשהתברר שלא יהיה כזה, העדפנו לא לבוא. בעוד מועד סיכמנו עם הצוות של ראש הממשלה שהפגישה איתו תהיה פגישת עבודה חסויה, וכשנוכחנו לדעת שזו פגישה מדוללת, כלומר עם כל ראשי המועצות בפורום שלא מאפשר דיון רציני, אמרנו בסדר, אז שלפחות תהיה ללא צלם. אבל ההתעקשות על הצלם הבהירה לנו שזו פגישה פוליטית, שאנחנו נועדנו לשמש כטפט של תמיכה בראש הממשלה. לזה לא יכולנו להסכים.

קודם לכן ישבנו עם ראש הממשלה בפגישה אישית, בדיוק על שתי סוגיות חשובות אלה, של ביטחון והתיישבות, וגם עכשיו, אם היה מדובר בפגישה רצינית, הייתי עוזב הכל ובא. הצוות של ראה"מ יודע שברגע שיהיה מדובר בפגישת עבודה רצינית, עם תשובות ולא עם "נראה, נבדוק, לכו-שובו", אני מיד מגיע.

 

אור ירוק

בצד אתגרי ימים אלה, יש לנו גם לא מעט הישגים: נפתחו בתקופה האחרונה שני כבישים מאד חשובים – מחלף אדם וכביש הטבעת המזרחית, בטקסים חגיגיים ומרגשים (עוד על חנוכת המחלף החדש בעמ' 8). בשבועות הקרובים גם הרמזורים בדוכיפת בפסגת זאב יתחילו לעבוד. בפגישה שקיימנו כאן עם שר התחבורה סוכם על עוד רמזורים שיוקמו בבנימין – בצומת שילה, צומת עפרה, צומת המשטרה הבריטית. ייכנסו לתכנון הצמתים של עלי והחיבור של נריה לצומת הדואר, עקומות נווה יאיר יטופלו כבר השנה, העבודות על הרחבת כביש 446 שהיו אמורות להתחיל ב-2020 הוקדמו לשנה זו, ובעוד כשלושה שבועות יש סיור בשטח עם מנהל התכנון של נתיבי ישראל. גם כביש 465 ממערב למזרח נכנס לתכנון. חשוב לי להביע הערכה רבה לשר התחבורה  ישראל כץ שעושה בשבילנו הרבה מאד במקצועיות ותוך הבנת השטח.

אנו מחכים לתשובת משרד התחבורה לבקשתנו, שהמשרד ייקח אחריות על הכביש המחבר בין דולב ל-443, ואני מקווה שאכן משרד התחבורה ייקח אחריות על הכביש הזה. אם כך יהיה, זה יהיה מאד משמעותי להיתכנותו של הכביש.  

עוד שורת הישגים שמשמחים אותנו בימים אלה הם כניסת המועצה לתכנית "מעוף קק"ל" שתביא אתה תקציבים לפעילויות חינוכיות חברתיות של מנהיגות ואהבת הארץ ביישובים; תקציב סיוע לאזרחים ותיקים; תקצוב מפעלים באזור התעשייה שילה; כניסת המועצה בקרוב לפרויקט "עיר ללא אלימות" בתקציב גדול של המשרד לבטחון פנים, ועוד ועוד.

טקס פתיחת מפרידן אדם (צילום: שחר כהן)

החזון

בין ייצוב ועיצוב המערכת, לבין המאבקים שתובעים את תשומת לבנו, אנו לא שוכחים שראשית כל עשייה היא בחזון. לפני כחודש קיימנו יום משמעותי מאד עם כל מנהלי האגפים במועצה, בו התבקשו להציג את חזון האגף לחמש השנים הבאות. היה זה יום מרתק, שמהווה ראשיתו של תהליך שיימשך בבניית תכניות עבודה ובהפיכת החזון למציאות. בין האתגרים והמשימות הרבים, אנחנו לא שוכחים לחלום, להרים מבט גבוה ורחוק, ולצעוד קדימה.

חזור למגזין