דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 430 שבט תשע"ט ינואר 2019
דברי הימים

"לא מפרידן - חיבורן"


"לא מפרידן - חיבורן"
צילום: שחר כהן

בטקס מרשים ומרגש נפתח מפרידן אדם במפגש הכבישים 60 ו-437, סמוך ליישוב אדם, בנוכחות ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, שר התחבורה ישראל כץ וראש המועצה ישראל גנץ.

בראשית דבריהם התייחסו הנואמים לפיגועים שאירעו במרחב. ראש הממשלה הבטיח: "הם לא יעקרו אותנו מכאן, כל עוד אני ראש ממשלת ישראל, אני מבטיח שאף יהודי לא ייעקר מביתו. לא רק שלא יעקרו אותנו, אנחנו נבנה כאן עוד בתים".

רוה"מ פתח את הטקס בברכות לתושבי האזור "זהו רגע חגיגי שציפינו לו במשך שנים.

כאן בחבל בנימין חיו אבותינו לפני אלפי שנים, שמות היישובים מחזירים אותנו לימי התנ"ך. מי יודע כאן בקהל מי חי בענתות? מי חי במכמש? אלו מקומות שהם לב ההיסטוריה שלנו, כאן לב המולדת ואנחנו נמשיך להחזיק את ההתיישבות בה".

עוד הוסיף: "אנחנו פותחים מחלף חדש - מפרידן. עד היום בבוקר לא ידעתי שהמילה הזו קיימת. פתיחת המפרידן מביאה בשורה עצומה לתושבי האזור. סיפרו לי שאנשים היו תקועים כאן שעות בפקקים. אנחנו מחלצים היום את הפקק ופותחים את הדרך לירושלים ולהתיישבות. דרך פיתוח הכבישים בישראל אנחנו מבטלים את הפריפריה ומחברים הווה לעתיד. היום חיברנו את עברנו לעתיד, זו זכות גדולה מאד. בעצם לא מדובר כאן במפרידן, מדובר בחיבורן".

שר התחבורה הוסיף על הדברים והבטיח: "עד שנת 2030 נכפיל את מספר התושבים ביו"ש, אנחנו יכולים לעשות זאת ואנחנו נעשה זאת. משרד התחבורה משקיע מיליוני שקלים בפיתוח הכבישים ברחבי יו"ש ומבטיח בכך גם את הבטיחות וגם את הביטחון של כל תושבי האזור".

ראש המועצה ישראל גנץ הודה לרוה"מ ולשר התחבורה.

"היום הדלקנו אור קטן, אך יש כאן עוד הרבה עבודה. כביש הטבעת, שיקוע קלנדיה ועוד פרויקטים מחכים לאישור קידום ופתיחה. אני פונה לשר הביטחון החדש ומבקש ממנו לאפשר את המשך העבודות ולהכניס את כל כבישי יו"ש לתכנית הלאומית של מדינת ישראל". גנץ הודה לאבי רואה ראש המועצה היוצא ולכל עובדי משרד התחבורה ונתיבי ישראל.

חזור למגזין