דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 430 שבט תשע"ט ינואר 2019
דברי הימים

בתי הספר המצטיינים


בתי הספר המצטיינים

בין בתי הספר שזכו השנה בפרס החינוך הארצי של החמ"ד במשרד החינוך, היו אולפנת בני עקיבא נריה ובית הספר היסודי לבנות "דרך יהודית" בדולב. בטרם קבלת ההחלטה בדבר הענקת הפרסים, ביקרה ועדת פרס החינוך הארצי בבתי הספר. באולפנת נריה הציגה בפניה הנהלת האולפנה, בשיתוף צוות המורות ותלמידות נבחרות, את חזון האולפנה ואת תחומי העשייה הלימודית, החינוכית-ערכית והחברתית. האולפנה נערכה לביקור הוועדה בהפקת תוצרים מסכמים של כל העשייה המבורכת, שהתקבצו תחת כותרת שהיא תמצית החזון החינוכי: "בונים אישיות, חיים, שליחות".

ביקור הוועדה היה מרומם ומרשים, וכלל הצגה של האולפנה על ידי ראש האולפנה, הרב ליאור הלפרין, מפגש עם רכזות מקצוע, מחנכות ובעלות תפקידים וכן בוגרות, מדריכות האולפנה (שכולן בוגרות האולפנה) ותלמידות בהווה. הוועדה התרשמה מאד וציינה בייחוד את העשייה הענפה החותרת למיצוי הכוחות והיכולות מתוך אווירה חמה ומשפחתית וקשר אישי.

בתום התהליך הוכרז על זכיית האולפנה כאחת משבעת מוסדות החמ"ד העל-יסודיים הזוכים. הפרס ניתן לבתי ספר שהדגימו יכולות מצטיינות במכלול תחומים וביכולתם להעניק חלק מהן לבתי ספר אחרים.

לאחר הזכייה באו לברך את האולפנה והצוות, סגן ראש המועצה - הרב שמריהו אירגאס, מנהל מחוז ירושלים במרכז ישיבות בני עקיבא - הרב דולי בסוק, ונציגת מרכז ישיבות בני עקיבא - נעמה טובולסקי. מרכז יב"ע העניק שי מפנק לכל הצוות בליווי כיבוד עשיר ופרח לכל מורה.

גם בבית הספר "דרך יהודית" זכתה וועדת פרס לקבלת פנים מכובדת על ידי מנהלת בית הספר מירי ויצמן, צוות המורות והתלמידות. הועדה סיירה ברחבי בית הספר, הכירה את סביבות הלמידה המיוחדות כמו חדר המוזיקה והספרייה, חממת סדנת הגינון, סדנת הקונדיטוריה וסדנת המחול, ונהנתה מקונצרט של תלמידות פרויקט "מנגנים בבנימין". הועדה התרשמה מאד מה'אני מאמין' של בית הספר - "לכל אחת ניגון משלה".
לשלב המחוזי של פרס החמ"ד הגיע גם בית הספר "אוהל שילה בנים", שאף זכה בפרס ארצי בתחום "קליטה מיטבית". בית הספר קולט מידי שנה כ-15 מתמחים המשתלבים בעשייה החינוכית ומקבלים הדרכה וליווי מצוות ההוראה הוותיק והמיומן בבית הספר. מנהל בית הספר, הרב רפאל ממן, השתתף בוועדה מקצועית בכנסת בנושא זה וייצג את תפיסת העולם ודרכי הפעולה שבית הספר מפעיל על מנת לקדמו.

בית הספר ממשיך בצמיחה מתמדת תחת הכותרת "מכוונים גבוה - מכוונים ללב", המבטאת מגמה חינוכית השואפת למיצוי ומצוינות עם יכולות הכלה ואמונה ביכולתו של כל תלמיד.

חזור למגזין