דלג לתוכן העמוד
המגזין הדיגיטלי של מטה בנימין
גיליון 430 שבט תשע"ט ינואר 2019
דברי הימים

מכפלת כוח

אליענה פסנטין, מ"מ רכזת דסק חו"ל, מחלקת תקשורת והסברה,

מכפלת כוח

בין המבקרים בבנימין בעת האחרונה היה ראש עיריית בל-הארבור בפלורידה, גבריאל גרויסמן, שהגיע לסיור ביישוב מצפה יריחו עם משפחתו. גרויסמן יצא לאחרונה מול מדיניות חברת airbnb שביקשה להסיר את בתי האירוח של היהודים ביהודה ושומרון מהפלטפורמה שלה - מדיניות שנתפסה על ידי רבים כמפלה ואנטישמית.
"אנחנו מודים לראש העיר על עמדתו האמיצה", אמרו אנשי היישוב מצפה יריחו שאירחו אותו, והחליטו לכבדו בדרך מיוחדת. בטקס רב רושם נקרא ביישוב רחוב על שמו. בטקס נכחו יו"ר המועצה ישראל גנץ, יו"ר אגודת מצפה יריחו - עליזה פילכובסקי, חברי הנהגת אגודת היישוב ותושבים רבים.

ראש המועצה אמר: "שמחתי לארח את ראש העיר שנלחם ב-BDS ובא ולהתחבר לבנימין. שיתוף הפעולה בין בל-הארבור לבנימין הוא משמעותי וחשוב לנו ברמה אסטרטגית. לא סתם הוא בא לביקור עם כל המשפחה. אנחנו בטוחים ששיתוף הפעולה הזה יוביל לעוד הצלחות רבות."

 

נפתחה ההרשמה לקורס ההסברה

מזה שש שנים פועל בתחום ההסברה במועצה דסק חו"ל. בתחילת הדרך היה צריך לחזר אחרי קבוצות סטודנטים ומשלחות שונות ולשכנע אותן להגיע ולבקר בבנימין. היום הפניות רבות, ומגיעים אלינו מאוניברסיטאות נחשבות, דיפלומטים, משלחות של חברי קונגרס, עיתונאים בכירים ועוד. בחודש האחרון הגיעו עשרות קבוצות של סטודנטים מהאוניברסיטאות בולטות בארה"ב. מרבית הסטודנטים אינם יהודים, ומכהנים כראשי אגודות בקמפוסים שלהם. רבים מהם מגיעים אלינו לרוב מאד טעונים אחרי סיור ברמאללה, וזו להם הפעם הראשונה שהם נפגשים פנים מול פנים עם ההתיישבות, ויש להם אפשרות לשאול שאלות, לראות ולהבין מה קורה בשטח. הביקור בבנימין בהחלט חשוב ומשפיע.
על מנת לנצח במלחמת ההסברה הבינלאומית אנו זקוקים למכפלת כוח. ביום שלישי, ז' אדר א', 12.2, ייפתח קורס ההסברה השלישי שאנו מקיימים לתושבי המועצה, והפעם בכפר אדומים. בעידן הרשתות החברתיות – לכל תושב ביד יש מערך הסברה. כל מי שמתעניין - מוזמן. לפרטים והרשמה: Vatikim.mitnadvim@gmail.com

חזור למגזין