דלג לתוכן העמוד
השבוע בבנימין י' באייר 11.5.2022

התקדמות משמעותית בדרך לסלילת כביש מחבר ל-443 ליד כפר האורנים

אחרי שנים רבות של מאמצים ופעולות, השבוע התקבל אישור משמעותי בדרך לאישור התב"ע לכביש 4431 שיוסיף עורק תנועה מיישובי מערב בנימין לכביש 443 ויקל על העומס בצומת שילת והסביבה. אישור הכביש כרוך בתהליך ארוך ומפרך במיוחד בשל מיקום הכביש וסוגיות נוספות. ראש המועצה ישראל גנץ הודה לגורמי הממשלה שמסייעים בקידום הפרויקט. עם אישור התב"ע ועוד לפני סלילת הכביש ניתן יהיה לתכנן ולבנות יחידות דיור רבות ביישוב כפר האורנים.

צמרת חברת 'נתיבי ישראל' בסיור עבודה בכבישי בנימין

השבוע התקיים סיור חשוב בנושא פיתוח הכבישים בעיקר במערב בנימין. ראש המועצה ישראל גנץ אירח את סמנכ"ל "נתיבי ישראל" וצמרת החברה לסיור עבודה ועדכון סטטוס פרויקטים באזור. לסיור הוזמנו נציגי הנהגות יישובי מערב בנימין שלקחו חלק במהלך היום.

מצב הפקקים באזור ניל"י - חשמונאים וכן באזור רנתיס הוצג באופן בלתי אמצעי ובזמן אמת לצמרת החברה וראש המועצה הסביר כי קידום מספר פרויקטים במקביל חייב להיעשות כדי להקל על המצב הבלתי אפשרי.

עוד הסיור עסק בפרויקט הרחבת כביש 60 שכידוע קיבל תב"ע לאחרונה. דובר על השלבים הבאים של התכנון ובנקודות חשובות בהמשך התכנון המפורט.

טקסי החלאקה בל"ג בעומר בשילה הקדומה

כפי שחנה העלתה את שמואל למשכן שילה, אנו ממשיכים במנהג. אתר המורשת שילה הקדומה מזמין את הילדים שמלאו להם 3 ואת משפחותיהם לארוע משמעותי וחוויתי באתר ביום ל"ג בעומר. הכניסה חופשית. במקום תתקיים התוועדות והדלקה בשעה 15:00 בצהרים (יום חמישי הבא) עם הרב יהושע שפירא ובעלי נגינה. מוזמנים לקחת חלק בחוויה המעצימה!

אלפים השתתפו בהפנינג העצמאות בבנימין

למעלה מ-16,000 תושבים ומבקרים נהננו מארועי הפנינג העצמאות ברחבי בנימין. פריסת המתחמים ברחבי בנימין, הגיוון של הפעילות ומסלולי הטיולים איפשרו לרבים מאד להגיע ולהנות מחגיגת עצמאות עם המשפחות. תודה לצוותי המועצה והמתנ"ס על הפקה מורכבת ומוצלחת. ניפגש בשנה הבאה.

מתקרבים ל-1,000 בתי אב מחוברים לאינטרנט המהיר

השבוע החלה עבודת פריסת הסיבים האופטיים לאינטרנט מהיר גם ביישוב אדם. במספר יישובים החברה הזוכה כבר סיימה את עבודות התשתית ותושבים רבים החלו להתחבר. בימים הקרובים נגיע ל1,000 בתי אב המחוברים לאינטרנט מהיר ברחבי בנימין. הפרויקט נמשך ונמצא בעיצומו עד לחיבור כל יישובי בנימין עד סוף שנת 2022.

הרשמה למעונות היום לשנה הבאה

אנו בעיצומה של תקופת הרישום למעונות היום לשנת הלימודים תשפ"ג. ההרשמה מותנית ברישום הילד באתר משרד הכלכלה וקבלת אישור רשמי על קבלתו למעון, להזכירכם, הרישום במשרד הכלכלה התקיים בחודש פברואר והסתיים. יש לבצע את ההרשמה דרך אתר המועצה.

מועד הרישום יסתיים ביום ראשון כ"א באייר 22.5. לידיעתכם, אם לא נרשמתם עד מועד זה, על אף רישומכם באתר משרד הכלכלה, מקומכם עובר לילד הבא בתור. הרישום למעון מותנה בתשלום חוב, אם קיים. הרשמה מאוחרת ניתן לבצע דרך מנהלת המעון בלבד ועל בסיס מקום פנוי.

כנס לנשות "עמלי תורה"

המחלקה לתרבות תורנית מזמינה את נשות עמלי התורה לכנס מרומם שיתקיים בעז"ה ביום שני, כ"ט באייר 30.5 בבנין המועצה, בין המרצים: הרבנית רחלי בזק, הרב יהושע שפירא, הופעה של רוחמה בן יוסף ועוד. פרטים והרשמה באתר המתנ"ס.


שבוע טוב חזור