כ-33 משפחות


17 ק"מ מירושלים


קהילתי חקלאי


 [2001]

 

 

 

טלפון מזכירות: יועד בן יוסף  050-2980780

 

 


מעונות/ גנים/בתי ספר ביישובים סמוכים


ספריה/מתנ"ס ביישובים סמוכים


בית כנסת

סופר/קופ"ח ביישובים סמוכים

 

 

נווה ארז הינו כפר חקלאי קהילתי אשר הוקם במקור בשנת 1999. כאשר נפל בלבנון תא"ל ארז גרשטיין, שהיה מפקדו של אחד החברים, החליטו חברי הגרעין לקרוא למקום על שמו. נוה ארז הינו מקום המחבר חברים דתיים וחילוניים המחוברים לטבע ולמדבר, ובעלי רעיונות אקולוגיים, השואפים להגיע למיחזור מים מלא ולחשמל סולארי. את כולם מייחדת אהבה גדולה למוזיקה.  אופי המשפחות הינו חילוני ודתי לאומי מעורב, תושבי הכפר רואים במגורים משותפים ובחוויות משותפות את תמצית ההוויה היהודית ישראלית המתחדשת ושואפים להשתייך לקהילה מגוונת ומכילה, ולא לקהילה הומוגנית.
נווה ארז סמוך לשמורת טבע מדהימה של עין מבוע, בלב הערוץ המצוקי של נחל פרת (ואדי קלט). בעונת החורף יש פריחה מרהיבה של פרחי בר אשר צובעים את הגבעות והעמק סביב.
נווה ארז מתבסס על שירותי מעלה מכמש ועל כן סל שירותי החינוך מלא: מעון, גני ילדים, גן שפה, בית ספר (א' עד ו') וכן בישובים הסמוכים ישנם אולפנות וישיבות תיכוניות. בנווה ארז קיים בית כנסת, וגן ציבורי בהקמה.
כל יחידה בנוה ארז מהווה חווה משפחתית, שהיא עסק עצמאי של המשפחה. השאיפה להתפרנס מהמקום עצמו מביאה את החברים לעסוק בחקלאות ובתחומים יצירתיים נוספים.