מסלול פסטורלי חדש נחנך בנוה צוף בחבל בנימין

שביל הצפרים מתאים לטיולי הליכה וגם ג'יפים ומשלב גם את מעיין צוף. הכניסה למסלול חופשית, החל מחול המועד פסח. ראש המועצה ישראל גנץ: "נוספת בחיזוק ההתיישבות בארץ התנ"ך"


תחילת מסלול שביל הציפורים (צילום: שחר כהן)

לקראת ימי חול המועד פסח, נערכו באגף התיירות במועצה האזורית בנימין, לקבלת עשרות אלפי מטיילים בשמורות, במסלולי הטיול ובמעיינות. היום (ה') חנכנו בבנימין מסלול חדש- שביל הצפרים, שביל טיול מעגלי באורך כ-3 ק"מ בלב החורש הטבעי של נחל גופנא ליד נווה צוף".
המסלול גם עובר בעין צוף, מעיין קסום לפיקניק משפחתי. מהמעיין עולים חזרה אל חניון הרכבים. המסלול מתאים למשפחות וקבוצות.

על המסלול המיוחד והפסטורלי עמלו בחודשים האחרונים אנשי אגף התיירות במועצה האזורית בנימין, בהובלת מנהל האגף משה רונצקי ורכז השטח ברוך אודסר, שביחד עם מאות מתנדבים מנוער בנימין ומישיבת חלוצי דרור, השלימו פנינת טבע חדשה בארץ ישראל. 

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: "הדחיפה של צוות אגף התיירות, תושבי נווה צוף ונוער בנימין מזכים אותנו בשי נפלא לחג הפסח ולשאר ימות השנה. פנינת הטבע שנחנכה היום ביער נווה צוף היא אבן נוספת בחיזוק ההתיישבות בארץ התנ"ך ומעניקה לנו משאב רוח להמשיך ולפתח את התיירות המיוחדת בחבל בנימין. אני מודה לכל העמלים על חניכת המסלול החדש, כולנו בציפייה לראות את המוני ישראל מגיעים לכאן ולכל האתרים והמעיינות בארץ נביאים ונביעות."

ניתן לבקר באתר דרך חיפוש באפליקציית WAZE: נוה אחי- חלמיש (משם שילוט מסודר לחניון שביל הצפרים ותחילת המסלול)