אמיר אוחנה באירוע ט"ו בשבט בנעלה: "השורשים בבנימין חיונים לעתיד שלנו"

יו"ר הכנסת השתתף באירוע ט"ו בשבט של היישוב נעלה במועצת בנימין. ישראל גנץ: "נמשיך להעמיק את השורשים בלב בארץ"


יו"ר הכנסת בנטיעות (צילום: דני שם טוב דוברות הכנסת)

יו"ר הכנסת, ח"כ אמיר אוחנה, השתתף באירוע ט"ו בשבט ונטיעות בבית הספר היסודי "לביא" בישוב נעלה בבנימין, המונה כ-400 תלמידים. בטקס הנטיעות הרשמי של יו"ר הכנסת השתתף ראש המועצה ישראל גנץ.

יו"ר הכנסת ח"כ אמיר אוחנה אמר בטקס, ״יש מסורת עתיקת שנים של נטיעת עצים בט״ו בשבט. בחרתי לפתוח מסורת זו כאן כי אני מאמין שהשורשים של עם ישראל, כמו השורשים של העץ, חיוניים לעתיד שלנו. כל מי שקורא את ההיסטוריה של עם ישראל ימצא אותה ביהודה ושומרון, ובפרט בבנימין. החיבור למקורות והעמקת שורשנו בארץ האבות חשובה מאוד״. 

יו״ר הכנסת הודה לראש המועצה ישראל גנץ ״שעובד לילות כימים כדי שההתיישבות תפרח ותשגשג. אני מודה לך על החלק החשוב שהיה לך בחיבור בין חלקי הקואליציה בדרך להקמת ממשלה ציונית יציבה. תודה לצוות בית הספר על העבודה החינוכית החשובה למען דור העתיד. אני מברך את התלמידים שיגדלו ברוח בנימין".

ראש המועצה גנץ בירך את יו"ר הכנסת על שבחר לערוך את טקס הנטיעות בנעלה, "ט"ו בשבט חג המסמל את היותנו נטועים בארץ הזאת. דווקא בזמן הזה כשיש מי שמנסה להדגיש את הקרע בין האחים ובין חלקי העם חשוב שנזכור את השורשים שלנו – שורשי העם היהודי שלעולם לא יקרעו וימשיכו להעמיק באדמה ובלב כל העם" 
גנץ הודה ליו"ר הכנסת על המחוייבות שלו "לתמוך ולחזק את ההתיישבות, לנטוע ולהעמיק שורשים בלב הארץ". 

באירוע השתתפו בנוסף לאוחנה וגנץ גם יו"ר החטיבה להתיישבות ישי מרלינג, מנכ"ל הכנסת צ'יקו אדרי, סגן ראש מועצת בנימין שמריהו אירגס, אנשי אגף החינוך במועצת בנימין והנהגת היישוב נעלה. 

יו"ר החטיבה להתיישבות, ישי מרלינג, אמר ״ההתיישבות במדינת ישראל היא סלע קיומנו. בבואו לביקור במועצה אזורית מטה בנימין, מראה יו״ר הכנסת, חברי אמיר אוחנה את החשיבות שהוא רואה בהעמקת שורשים במקום שבו הכל התחיל. תודה לראש המועצה ישראל גנץ על האירוח המרגש״.

צילום: דני שם טוב | דוברות הכנסת