מתחילות העבודות להרחבת כביש חיזמא

העבודות יוסיפו נתיבים מהירים באזור חיזמא בדרך להרחבת הכביש הראשי עד שער בנימין.


 

העבודות להרחבת כביש חיזמא מתחילות, במסגרת הפרויקט המשמעותי, יורחב הכביש הראשי באזור חיזמא והכניסה לפסגת זאב מיישובי בנימין. קטע הכביש שבאזור חיזמא יורחב לשני נתיבים לנוסעים לכיוון ירושלים, ויסללו נתיבים במרחב הכיכר. 

הפרויקט הזה הוא שלב ראשון בהרחבת הכביש הראשי מפסגת זאב לשער בנימין. השלב הנוכחי יתמקד בהסדרת קטע הכביש מצומת הכניסה לכפר חיזמא בכביש הראשי ועד הכיכר התחתונה של חיזמא לכיוון ענתות.
 
כך עדכן ראש מועצת בנימין ישראל גנץ שדחף בשנים האחרונות את התכנית וגיבש תקציב ממשלתי לפרויקט הרחבת הכביש כחלק מהתכנית הכוללת לפיתוח כבישי בנימין. היציאה לדרך של הפרויקט הנוכחי עוכבה על ידי שרת התחבורה הקודמת מרב מיכאלי שהודתה כי בתקופת כהונתה בלמה פיתוח של כבישים ביו"ש. 

אנשי חברת מוריה ומועצת בנימין פועלים בשיתוף פעולה כדי שהעבודות יתמקדו תחילה במקומות החשובים יותר להקלה על העומס וכן נלקחת בחשבון המטרה למנוע ככל האפשר את ההפרעה לתנועה במהלך העבודות. 

פרויקט חיזמא מצטרף לעבודות שנמצאות בשלב מתקדם בשיקוע קלנדיה לפתיחת כביש אדם- עטרות בעוד כשנה, וכן לכביש נוסף שנמצא בשלבי תכנון מתקדמים וייצא מתחנת הדלק בצומת כוכב יעקב לכיוון כביש 443 שיעבור גם הוא בשיקוע קלנדיה.  בכך הדרך ממזרח בנימין לכביש 443 תתקצר משמעותית. הפרויקטים האלו לצד פתיחת שיקוע הגבעה הצרפתית צפויים לשחרר את העומס הרב באזור חיזמא.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, אמר "הפרויקט החשוב הזה הוא חלק ממערך כולל לשיפור נרחב של תשתיות הכבישים. בנימין בדרך הנכונה ובתנופה משמעותית של פיתוח כבישים. הממשלה מבינה את פערי התשתיות באזורים שלנו והיא איתנו בנושא הזה. שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושרת התחבורה מירי רגב עושים רבות כדי להדביק את הפער ולקדם כאן תנופה של תשתיות שתעזור לבנימין להתפתח ולגדול. תודה לחברת מוריה ולקבלן המבצע".  

מנכ"ל חברת מוריה גלעד בר-אדון אמר "זהו פרויקט מאד חשוב לכניסה לירושלים ולתושבי בנימין. כעת נכנסים בשעה טובה לפריסת הסדרי תנועה ולעבודות. אנחנו לומדים איך אפשר להקל ולבצע את העבודות כמה שיותר מהר לפתיחת עורק התחבורה החשוב הזה מוקדם ככל האפשר".