דלג לתוכן העמוד
רס"מ ברגיג אליהו
 

רס"מ ברגיג אליהו

נפל בא' בתשרי תשס"ה

 

מהישוב עלי

נפל  ב א' תשרי תשס"ה 16.9.04

בן 37 בנופלו

הותיר אחריו אישה וארבע ילדים

 

בחג הראשון של ר"ה הלך לעולמו  רב סמל מתקדם אלי ברגיג ז"ל תושב הישוב עלי. אלי תושב עלי 8 שנים שימש בשלוש וחצי השנים האחרונות כמפקד מש"ק (משטרה קהילתית) שילה-עלי וכל תושבי עלי הכירו אותו כ"ברגיג".
 

ברגיג הוא שם דבר באזור ! חיוכו התמידי, שמחת החיים שלו, גישתו החיובית לפתרון כל בעיה וסכסוך שכנים , חקירות ופיצוח מקרי פריצה- את הכל הוא ביצע במקצועיות, במסירות ובנאמנות. ברגיג הקים בעלי את נקודת המשטרה הקהילתית ופעל רבות לפיתוח קישרי הקהילה עם המשטרה. במסגרת פעילותו יזם פעילות בבתי הספר בגוש שילה עלי, הפעיל את תוכנית "שוטר בגן ילדים" בה מכירים הילדים בגן את פעילות המשטרה וחשיבותה. יום קהילה ומשטרה- בו פורסת המשטרה את מחלקותיה ופעילותה לפני הציבור הרחב ועוד.
 

לפני מספר שנים הוקם בעלי המשמר האזרחי ומשרתים בו כיום למעלה מ- 50 מתנדבים מכל גווני האוכלוסיה בעלי. צעירים ומבוגרים, עולים חדשים וותיקים-"כור היתוך". ברגיג יחד עם קובי אלול מפקד המשא"ז תרמו לאוירת המשפחתיות שקיימת במשא"ז ולהגברת רוח ההתנדבות בקהילה.
 

בצום גדליה הובא אלי ברגיג ז"ל למנוחות בחלקת השוטרים בהר הרצל בלוויה נכחו מאות משתתפים- חברים לעבודה מהעבר ומההווה, תושבי עלי והסביבה, ראש המועצה, שוטרים רבים , בני משפחה וחברים.
 

"היתה לי הזכות לעבוד לצידך כמעט שנתיים תמימות. אני לא אשכח שקבלת אותי לראיון והסברת לי את מהות התפקיד. לאחר כל ההסברים , אמרת לי משפט שחקוק בזכרוני לכל אורך עבודתי, אמרת לי : "בעבודה במשטרה-חשוב מאוד לומר את האמת, גם אם לא תעמוד במשימה מסויימת תגיד את האמת ושלא תיפול בדבר הזה". מאז אותו ראיון אני שם לב ואני בטוח שלא רק אני אלא כולם-במשטרה, בישוב, החברים-זה הפך ל"לחם חוקך" ואתה לא זז מהאמת שלך" הספידו חברו לעבודה קובי אלול".

קובי אלירז המזכיר החברתי של עלי הספידו, "המציאות של עבודה משטרתית קהילתית וציבורית איננה פשוטה כלל ועיקר, להתעסק עם הדברים, המקרים והמציאות המסובכת, ומאידך לדעת להתעקש על בירור הפרטים המדויקים על-מנת להגיע לתמונה ברורה של המצב והכל בדרך של נעימות ועדינות. אלי לווית את הישוב עלי עם כל מציאותו המורכבת והמעניינת גם בארועים משמחים וגם בארועים מורכבים יותר כלוקח חלק משמעותי בנושאי הבטיחות והביטחון בכל עת ובכל שעה גם אם זה באמצע הלילה;בענייני הנוער, בכל ענייני הקהילה, בפתרון סיכסוכים ובחינוך ילדי הגנים, עזרת מאוד בהקמת עולה של התנדבות בישוב במסגרת המשמר האזרחי, פרויקט מצליח שאליו הצטרפו רבים מהתושבים".

מתנדבי המשמר מאזרחי ומפקדי תחנת בנימין ינצרו את זכרו של אלי תמיד ובמיוחד את חיוכו וסבר הפנים היפות אותם הראה לכל אדם.יהיה קשה למצוא מחליף שיכנס לנעליו הגדולות של ברגיג אולם מפקד תחנת בנימין סנ"צ איציק רחמים, התחייב שבקרוב ימצא מחליף מתאים ומש"ק שילה-עלי ימשיך בפעילותו למען הקהילה.