דלג לתוכן העמוד
סרן חובב אריאל
 

סרן חובב אריאל

נפל בי"ט באדר תשס"ב

מהישוב עלי.

בי"ט אדר התשס"ב, בדרכו מביתו בעלי לבסיס האימונים, נהרג אריאל מירי צלף בוואדי חרמיה כאשר יצא מרכבו על מנת להשיב אש.

הותיר אחריו רעיה, בן ובת. הורים, שני אחים ואחות.

 

נולד בה' תמוז התשל"ו 2.7.76 בבני-ברק. כאשר היה בן שלוש עבר עם משפחתו לישוב אלקנה שבמערב השומרון . התחנך במוסדות החינוך באלקנה ממעון ועד חטיבת הביניים . את לימודי התיכון עשה בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים . בשנים אלו הדריך בתנועת הנוער בני-עקיבא באלקנה לערכי התנועה "אהבת העם והארץ" .והיה מדריך נערץ על חניכיו. אריאל רכש טרקטורון ועבר קורס גלישת מצוקים(סנפלינג) ואתם הרבה לטייל עם חבריו . כמו כן עבר קורס מצילים ועבד בתור מציל בשעות הפנאי.
 

 לאחר-התיכון למד במכינה הקדם צבאית "בני-דוד" בעלי, אריאל בחר להמשיך וללמוד עוד חצי שנה מעבר למסגרת הרגילה של שנה עד שנה וחצי, בכדי להמשיך את הכנתו הרוחנית לשרותו הצבאי . באוגוסט 1996 התגייס לצה"ל לקורס חובשים,ולאחר ארבעה חודשים בנובמבר 1996 התחיל את מסלולו הצבאי ביחידה מובחרת בחיל האוויר. כעבור שנה עבר לעורב צנחנים ושם סיים את מסלול ההכשרה כלוחם. כצפוי אריאל לא הסתפק בכך ושאף להמשיך במסלול פיקודי ולכן יצא לבה"ד-1 שם סיים את קורס קציני-חי"ר.
 

 לאחר מכן שירת כמפקד מחלקה בגדוד נחשון במשך שנה וחדשים.משם חזר לבה"ד-1 כמפקד צוות בקורס קציני חי"ר. בסיום תפקיד זה לקח חופשה בת ארבעה חודשים שבה חודש למד בישיבת שבי-חברון כהכנה לחתונה. בכסלו התשס"א נישאו אריאל ונעמה ועברו להתגורר בעלי. את המשך החופשה ניצל אריאל ללימודים בישיבה בעלי. בסיום תקופה זאת חזר אריאל לצבא ושירת כסגן מפקד פלוגת מסלול בגדוד 890 וביצעה איתה תעסוקה מבצעית בבית-לחם ושמירה על קבר-רחל, מקום אליו נקשר מאוד.
 

 לאחר-מכן יצא לקורס מפקדי-פלוגות על מנת לחזור ולשרת כמ"פ בגדוד 890. בתחילת הקורס בכסלו התשס"ב נולד בנו הבכור, אלעד יוסף, שאת ברית המילה שלו ערכו אריאל ונעמה בקבר רחל, המקום אליו הרגיש אריאל מחובר ומקושר לאחר התעסוקה שביצע במקום. בי"ט אדר התשס"ב בדרכו מביתו בעלי לבסיס האימונים בנבי-מוסא בסיס ההדרכה החטיבתי (בא"ח) של הצנחנים, המקום בו היה אמור להתחיל לפקד על פלוגת מסלול נהרג אריאל מירי צלף בוואדי חרמיה כאשר יצא מרכבו על מנת להשיב אש. כעבור שבעה חודשים מיום הירצחו נולדה ביתו של אריאל, נריה.
 

דברים שנאמרו לזכרו של סרן אריאל ממפקדו בגדוד 890
 

הכרותי עם אריאל היתה קצרה אך מלאה משמעות: מי שפגש אותו לא יכול היה להתעלם מתעצומות הנפש, מאמונתו הגדולה, האחריות, המקצוענות ובעיקר מהשפעתו הגדולה על סביבתו, חבריו,פקודיו ומפקדיו משפחת חובב איבדה את היקר מכל: בן, אח, אבא, ובעל אהוב.אנחנו משאיבדנו את אריאל,איבדנו לא רק את אחד מטובי מפקדי האוגדות והגייסות לעתיד לבוא,שעשוי היה להיות דמות מרכזית בצבא או אולי בקהילה,בישוב,בעל פוטנציאל אדיר של מנהיגות,עשייה ויצירה בכל תחומי החיים והחברה.מי שמתחבט בשאלה מה הניע את אריאל לקום ולצאת מן הרכב אל תוך האש,ומדוע הוא, ודווקא הוא,שם ובשעה כל כך מוקדמת, ימצא את התשובה בסגנון חייו של אריאל: ניתן לקיים סגנון חיים שבמרכזו יעמדו השיקולים בדבר ערכן של התוצאות הצפויות של המעשים האפשריים.בסגנון חיים שכזה, תיפול ההכרעה המעשית בשאלה איזה מעשה אפשר לעשות,על יסוד ערכן של התוצאות הצפויות: ככל שהן טובות יותר, מנקודת מבט צרה ומסוימת,כך רב ערכן.לעומת זאת, ניתן גם לקיים סגנון חיים אחר: צורת התנהגות,אשר במרכזה יעמדו השיקולים בדבר החובות לפעול על פי עקרונות מסויימים, תהנה התוצאות אשר תהנה.בסגנון חיים שכזה, תיפול ההכרעה המעשית על יסוד ההתאמה בין המעשה לבין החובה העקרונית: המעשה המתאים לחובה הוא המעשה הנכון.
 

מי שזכה לשהות מעט במחיצת משפחת חובב, מבין מיד כי אומץ ליבו של אריאל הוא עדות לסגנון חייו וחיי משפחתו: סגנון חיים המשתית את מעשיו של האדם על הכרת החובה, הפעולה על פי האמונה והעקרונות תוך עמידה בדרישותיהם המעשיות, גם אם המשמעויות קשות.אריאל הכיר בחובת הנאמנות שלו לארצו וליחידתו ועל יסוד העקרונות המוסריים והערכיים הללו, הוא פעל בדבקות עליונה עד מוות, תוך שהוא "משליך עצמו מנגד", כאדם "השם את נפשו בכפו".את אריאל הבן האח האב והבעל לא נוכל להחזיר לחיים.אך את מורשתו, עקרונותיו, רוחו העשויה ללא חת,אמונתו, כוונתו למען חבריו ופקודיו-את כל אלה נוכל, אם נרצה, לאמץ ולנצור לעצמנו, להנחילם ולהורישם לבאים אחרינו. אם נדע להנחיל מורשת זו לדורות הלוחמים הבאים אחרינו, הרי שאנו מקימים לאריאל מצבה, שחשובה ויפה ממנה לא נוכל להקים.
 

חיילים יקרים ! לקראת סיום המסלול שהכשיר אתכם להיות בצבא הגנה לישראל, אנו מאחלים לכם שתשרתו את המדינה בנאמנות ובכבוד,ושתחזרו הביתה בשלום.
 

מי שמעונין ללמוד יותר על פועליו נשמח מאד לעזור.כתובתנו: חפציבה ונסים חובב ת"ד 356 אלקנה מיקוד 44814טלפונים: 03/9362472 054/4252611