דלג לתוכן העמוד
רס"מ נפתלי משה
 

רס"מ נפתלי משה

נפל בי"ח באב תשע"א

מהיישוב עפרה

נולד בי"א סיוון תשמ"ט (14.6.89)

נפל בקרב עם המחבלים שחדרו מסיני וביצעו את מתקפת הטרור בכביש הבקעה באוגוסט 2011.

השאיר אחריו הורים ושישה אחים.

 

משה נולד בי"א בסיוון תשמ"ט (14.6.89) בירושלים, השני מבין 7 אחים ואחיות. כשהיה בן חודשיים עברה משפחתו לעפרה. הוא למד בישיבה התיכונית בבית אל ובמכינה הקדם-צבאית בקשת, והתגייס לפלוגת עורב בחטיבת גולני.
 

בצעירותו אהב לצייר ולעבוד בעץ ובכל הזדמנות יצא לטיולים ברחבי הארץ. תמיד אהב לקרוא וניצל לכך כל רגע פנוי. הוא היה אהוב מאוד על חבריו, וניחן בפשטות, ענוה ויכולת הקשבה, לצד טוב לב, חום, חן והומור.
 

כמפקד התגלה כחדור אמונה וביטחון, ויחד עם השאיפה למצוינות גילה דאגה אבהית וחברית לפקודיו. בי"ח באב תשע"א (18.8.11) נהרג משה בתקרית ירי בגבול הדרום, תוך גילוי גבורה והקרבה, והוא בן 22.
 

על תפקודו בתקרית זכה לצל"ש אלוף. משה הצליח להרוג שני מחבלים לפני שנהרג במתקפת הטרור המשולבת, שגבתה את חייהם של שישה בני אדם נוספים.
 

"הציון לשבח מוענק על כך שהצוות בפיקודו של סמ"ר נפתלי ז"ל התעשת במהירות והבין כי מדובר באירוע טרור וחתרו למגע שוב ושוב", אמר באירוע הענקת הצל"ש מפקד חטיבת גולני, אלמ" אופק בוכריס.
 

"הצוות הפך את הקערה על פיה, וסמ"ר משה נפתלי ז"ל סימל את האתוס הצבאי - את הדרך בה על מפקד לפעול בשטח. היה ערך לעשייתו, הוא מהווה חץ שמסמן את המשך כיוון הדרך בצה"ל", הוסיף.