דלג לתוכן העמוד
גולדסטיין צבי
 

גולדסטיין צבי

נרצח בכ' בסיון תשס"ג

מהישוב עלי.

נרצח בפיגוע ירי לעבר המכונית בה נסע, על דרך האבות, סמוך לעפרה.

בתאריך  כ' בסיון תשס"ג 20/6/2003

הותיר אשה ושני ילדים, הורים, אחות ושני אחים.

 

צבי, בן לוריין ויוג'ין גולדסטיין, נולד בארצות הברית בכ"ב באלול תשט"ז 29.08.1956 אח לברברה, ריצ'רד ומייקל. הוא נולד בברוקלין, ניו יורק, שם למד בבית ספר יסודי. כנער עבר עם משפחתו למריק, לונג איילנד, שם סיים את לימודיו התיכוניים. צבי המשיך את לימודיו באוניברסיטה בניו יורק.
 

בשנת 1976 נישא צבי למיכל. בני הזוג גרו בקווינס, בסטטן איילנד ובקונטיקט. בשנת 1980 נולד הבן דוד, וב- 1983 הבת חנה. צבי היה אב מסור ואוהב, שגידל את ילדיו באהבה ובגאווה רבה. גם כשנעדרו מן הבית שמר איתם על קשר הדוק, בשיחות טלפון יומיומיות.
 

בחודש אוגוסט 1992 עלתה המשפחה לישראל. הם גרו בכמה ישובים, עד שב- 1998 התיישבו בישוב עלי שממזרח לאריאל. צבי למד בארץ את מקצוע הכתיבה הטכנית, ומאז עבד במקצוע זה בפרוייקטים שונים במפעלי היי-טק ברמת גן, בפתח תקווה ובנתניה.
 

צבי היה אדם טוב לב ונדיב לכל סובביו. מעולם לא היסס לעזור לחבר בכל תחום, גם בכסף, וגם לזרים גמורים עזר בכל הזדמנות. מכוניתו הייתה דרך קבע מלאה בטרמפיסטים שאסף, ולא פעם התעקש להביא אותם, על אף מחאותיהם, עד פתח ביתם ממש. תמיד היה מלא בשמחת החיים, וידע לנצל את חוש ההומור שלו ולמצוא את הצד הקליל בכל מצב ומצב.
 

בתחילת שנת 2003 השיא צבי את בתו. כעבור ארבעה חודשים נישא גם הבן, וצבי היה מאושר לראות את שני ילדיו מסתדרים בחיים.
 

ביום שישי כ' בסיוון תשס"ג (20.06.2003) שבו צבי, רעייתו והוריו, שהגיעו מארצות הברית לחגיגת הנישואים, מחתונת הבן לביתם בעלי, וצבי מיהר לשלוח בדואר אלקטרוני את תמונות החתונה לקרובי המשפחה בארצות הברית. לאחר שהתרעננו, יצאו שוב בני המשפחה לירושלים, לקראת שבת "שבע ברכות" שהיו אמורים לחגוג במלון בעיר. בשעות אחר הצהריים, בדרכם לירושלים, פתחו מחבלים באש אל הרכב. מהירי צבי נהרג במקום, והוריו נפצעו.
 

בן 46 במותו. צבי הותיר הורים, אשה, בן ובת, אחות ושני אחים. הובא למנוחות בבית העלמין בגבעת שאול, ירושלים.