דלג לתוכן העמוד
קסלר גילה שרה
 

קסלר גילה שרה

נרצחה בט' בתמוז תשס"ב

 

מהישוב עלי.

נרצחה בפיגוע התאבדות בגבעה הצרפתית בירושלים

בתאריך ט' בתמוז תשס"ב 19/6/2002

הותירה הורים, אח ושתי אחיות.

 

גילה, בת בריג'יט ועזרא, נולדה בירושלים בי"א בתשרי תשמ"ג 28.09.1982. אחותם של שלום, חנה וכלילה, גדלה ביישוב עלי.
 

גילה הייתה ילדה יפת-מראה, חייכנית ומלאת שמחה. תמימה וישרה, אמיצה ונחושה בכל הליכותיה. "ילדה של אמא" היתה, מסורה למשפחתה באופן מיוחד. תלמידה מצטיינת בבית הספר "אהל שילה" ביישוב שילה, וחניכת תנועת "בני-עקיבא". גילה הרבתה לעסוק בספורט, ובייחוד הצטיינה בהתעמלות קרקע.
 

גילה המשיכה ללימודים בתיכון במעלה אפרים, בו סיימה בהצלחה י"ב כיתות. היא בגרה והיתה לצעירה מקסימה, אופטימית, אכפתית ומעורבת. אהבה לסייע לכולם, והיתה אהובה ואהודה על כל מכריה, בישובה ומחוצה לו.
 

בתום לימודיה בתיכון גילה התנדבה לשירות לאומי בסוכנות היהודית בירושלים, ביחידה לתקשורת עם הקהילות שבתפוצות (המחלקה החינוכית). גם כאן היא נודעה כמסורה ביותר לתפקידה, משקיענית אמיתית שביצעה את עבודתה בצורה נפלאה.
 

ביום רביעי לפנות ערב, ט' בתמוז תשס"ב (19.06.2002), גילה הייתה בדרכה הביתה, והמתינה לאוטובוס בתחנה שבצומת הגבעה הצרפתית בירושלים. מפגע ערבי מתאבד משכם, חמוש במטען חבלה כבד, הגיח לפתע מתוך מכונית ורץ אל קהל הממתינים לאוטובוסים, במטרה ברורה לבצע פיגוע. חייל משמר הגבול, שהיה במקום, הבחין בו וניסה לעוצרו, אך המחבל הצליח להתחמק אל בין ההמון ולהפעיל את המטען. בפיגוע נרצחו שבעה בני אדם, ביניהם גילה, ועשרות נפצעו.
 

"גילה היתה ההיפך המוחלט לרשע, ששם קץ לחייה", כתבה אימה.
 

בת 19 במותה. גילה הותירה הורים, אח ושתי אחיות. היא הובאה למנוחת עולם בבית העלמין שביישוב עלי. על מצבתה נכתב: "ישרה ותמימה בכל הליכותיה, אהבה את יהדותה, עמה וארצה".