דלג לתוכן העמוד
שהם יהודה
 

שהם יהודה

נרצח בכ' בסיוון תשס"א

מהישוב שילה.

נרצח ליד צומת תפוח מפגיעה ישירה של אבן גדולה שנזרקה לעבר הרכב של הוריו בתאריך כ' בסיון תשס"א 11/6/2001

הותיר הורים.

 

יהודה, בן בת-שבע ובנימין, נולד בירושלים בח' בטבת תשס"א 03.01.2001. בן ראשון להוריו. התגורר עם משפחתו ביישוב שילה שמצפון לרמאללה. האב בני היה תלמיד ישיבת ההסדר במקום, והחליט להישאר לגור בשילה.
 

ביום שלישי י"ד בסיוון תשס"א (05.06.2001), סמוך לשעה עשר בלילה, עשתה משפחת שהם את דרכה מצומת תפוח לכיוון היישוב שילה. בעברם ליד הכפר הערבי לובן אל-שרקייה, יידו פלשתינאים אבנים לעבר הרכב הנוסע. יהודה הפעוט, שישב במושב האחורי, נפגע מפגיעה ישירה של אבן גדולה בראשו. הוא פונה במצב קשה, כשהוא סובל מפגיעה מוחית חמורה, לבית החולים "הדסה" בעין-כרם בירושלים, אך כעבור שישה ימים, בכ' בסיוון תשס"א (11.06.2001), נפטר מפציעתו.
 

יהודה היה בן חמישה חודשים במותו. הותיר הורים. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בשילה.
 

הלווייתו החלה בהפגנת ענק מול משרד ראש הממשלה ומשם יצא המסע לשילה. בהלוויה נכחו אלפים, ביניהם גם ראש הממשלה שקרא לבני המשפחה "הגיבורים האמיתיים של תקופתנו".
 

האב בני ספד לבנו, תינוק שלא טעם טעם חטא ומת על קידוש השם במוסרו את נפשו על מצוות קידוש הארץ. בסוף דבריו פנה לקהל: "תפילה אני שגם יהודה שלנו, אשר נולד בארץ בנימין, יזכה במותו להיות סמל לאחדות עם ישראל, כשם שזכה לכך בימי חייו האחרונים בהם מתאחד כל העם סביב התקווה לרפאותו. מבקש אני מכם כל היושבים בציון, אנא נישאר מאוחדים סביב התקווה לרפואתו לנצחונו ולגאולתו של עם ישראל כולו".
 

נסיבות מותו של יהודה בן החמישה חודשים עוררו סערה תקשורתית בארץ ובעולם. חייו הקצרים וקורות בני משפחתו סוקרו בהרחבה בכל העיתונים, ברדיו ובטלוויזיה.
 

בשילה הוקמה לזכרו "קריית יהודה" – קמפוס ישיבה שהחליף את המתקנים הישנים במקום. כן פועלת ומגייסת תרומות "קרן יהודה", שהוקמה לעילוי נשמת יהודה שהם.כשנה לאחר מותו של יהודה נולד למשפחת שהם בן נוסף, שמואל.