דלג לתוכן העמוד
ורגס דני
 

ורגס דני

נרצח בו' בחשוון תשנ"ט

בן דניאל ושרה

מקרית ארבע

בן 29

נהרג בפעולת איבה

בו' בחשוון תשנ"ט (26.10.1998)

הותירה אחריו: אם, אשה, בן ובת, שני אחים ואחות

 

יום שני ו' בחשוון תשנ"ט, (26.10.1998), בשעה 14:00 בצהריים, נסע דני ברכבו מתחנת הטרנספורמציה של חברת החשמל במזרח חברון, שם עבד כמאבטח. בגבול בין השטח הפלשתיני לשטח הישראלי, עצרו אותו מחבלים, ירו בו למוות וברחו במכוניתו.

 

דני, בן דניאל ושרה, נולד בי"ט בתמוז תשכ"ט, (05.07.1969), בסנטיאגו, צ'ילה.

 

דני היה פעיל בקהילייה היהודית בסנטיאגו, צ'ילה, כבר בהיותו ילד בן שבע. הוא השתתף בכל פעילויות הקהילייה והיה בעל נטיות ציוניות כבר בגיל הזה. מגיל צעיר עסק בספורט ושיחק טניס.

 

כשהיה בן 10 עלה עם אמו לארץ וחגג את בר המצווה שלו בנצרת עלית. הוא השתלב בנבחרת הכדורעף המקומית והתמיד לשחק עד שעבר לירושלים. דני סיים את לימודיו בבית הספר התיכון 'זיו' בבית הכרם. הוא התגייס לצבא ושירת בגדוד 13 של גולני.

 

בתום השירות החל ללמוד במכללה למינהל בירושלים, וסיים במגמת ניהול חשבונות.

 

דני היה נשוי לטלי ואב לרון, שהיה בן שלוש בעת האסון. התגורר בקרית ארבע, ועבד כמאבטח בחברת חשמל במסגרת חברת השמירה 'שיאון'.

 

דני היה ספורטיבי מאוד. הוא עסק והדריך באומנות הלחימה קונג-פו. הקים בקריית ארבע חוגי אמנות לחימה לנוער וכן הקים ואימן את קבוצת כדורגל המקומית. הוא יזם את הקמת מועדון הספורט ביישוב וכן גם אצטדיון, אותו לא זכה לראות עומד על תלו. הייתה בדני התלהבות סוחפת. הוא היה איש חברותי מאוד וחברמן.

 

ביום שני ו' בחשוון תשנ"ט, (26.10.1998), בשעה 14:00 בצהריים, נסע דני ברכבו מתחנת הטרנספורמציה של חברת החשמל במזרח חברון, שם עבד כמאבטח. בגבול בין השטח הפלשתיני לשטח הישראלי, עצרו אותו מחבלים, ירו בו למוות וברחו במכוניתו.

 

דני היה בן 29 במותו. הניח אשה בהריון, בן, אם, שני אחים ואחות. כמה חדשים אחרי הרצחו נולדה בתו לי.

 

הובא למנוחת עולם בבית העלמין בגבעת שאול, ירושלים.