דלג לתוכן העמוד
סלומון אלעד מנחם
 

סלומון אלעד מנחם

נרצח בכ"ח בתמוז תשע"ז

בן טובה ויוסף

מאלעד

בן היישוב נווה צוף

בן 35

נהרג בפעולת איבה

בכ"ח בתמוז תשע"ז, 21/7/2017

הותיר: אישה, חמישה ילדים, אם, אח ושתי אחיות.

נרצח בפיגוע בנוה צוף יחד עם אביו ואחותו. השלושה נרצחו במהלך סעודת שבת, שבה חגגו הולדת נכד חדש במשפחה.

בליל שבת אור לכ"ח בתמוז תשע"ז (21.07.2017) התכנסו בני משפחת סלומון בבית ההורים בנווה צוף לשמחת "שלום זכר" לנכד החדש שנולד, בן בכור לבן שמואל ולרעייתו חן. מחבל פלסטיני שחדר ליישוב שמע את קולות השמחה, נכנס לבית המשפחה והחל לדקור בסכין את הנוכחים. תחילה דקר את הבת חיה ואחר כך את ההורים טובה ויוסי. הבן אלעד התנפל על המחבל ונאבק בו בכל כוחו, אך הוא נדקר על ידו ואפסו כוחותיו.

בעת שאלעד נאבק במחבל הצליחה רעייתו מיכל להסתתר בקומה השנייה עם חמשת ילדיהם. באותה עת, אחרי שנדקרה הצליחה חיה בכוחותיה האחרונים לצאת מהבית ולצעוק לשכנים, בעקבות כך הגיע חייל מבית שכן, ירה במחבל ועצר אותו.

בפיגוע נרצחו אלעד סלומון, אביו יוסף ואחותו חיה. אימו טובה נפצעה קשה.

אלעד היה בן 35 במותו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין במודיעין, לצד אביו ואחותו שנרצחו אתו. הותיר אחריו אישה, חמישה ילדים, אם, אח ושתי אחיות.

מיכל אלמנתו סיפרה עליו בראיון לאחר הרצח, "אלעד היה מיוחד במינו, אדם שקט וצנוע, מקסים ברוגע שלו.  לא משהו שאני רגילה אליו. אני... (מחייכת) ההפך הגמור. התכונות האלו מיוחדות כל כך בעיני, וזה תפס אותי. החוסר מורגש בכל רגע ובכל שנייה. בשמחה, בעצב, בשגרה היומיומית. אלעד היה אב פעיל, תומך, מכיל, דואג, כיפי. הוא הגשים ומימש את האבהות מכל הבחינות. אנחנו כולנו זוכרים יום יום וחיים עם געגוע עמוק".