דלג לתוכן העמוד
עובדיה יותם
 

עובדיה יותם

נרצח בט"ו באב תשע"ח

בן כרמלה ואברהם

מאדם

בן 30

נהרג בפעולת איבה

בט"ו באב תשע"ח, 26/7/2018

הותיר: אישה ושני ילדים, הורים ואחות

 

יותם, בן כרמלה ואברהם, נולד בבית החולים "משגב לדך" בירושלים ביום ב' בטבת, נר שביעי של חנוכה תשמ"ח (23.12.1987). בן בכור להוריו, אח לסיון.

יותם גדל בירושלים בשכונת נווה יעקב, שם למד בבית הספר היסודי "נווה יעקב המאוחד". הוא המשיך לחטיבת ביניים ולבית הספר התיכון "רנה קסין", אותו סיים במחזור ס"ה. חבריו ללימודים מספרים שהיה בחור מצחיק ובעל חוש הומור. בכל מקום אליו הגיע, הרים את מצב הרוח ולא הירפה עד שראה חיוך על פניהם של כלל הנוכחים.

הספורט האהוב עליו היה כדורגל. יותם שיחק כבר מגיל צעיר, עם חבריו בשכונה ועם בני דודיו. היה אוהד מסור של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים וצפה ברבים ממשחקיה של הקבוצה.

בשנת 2006 התגייס למשמר הגבול ושירת שלוש שנים כלוחם בפלוגת העיר העתיקה. לאורך כל שירותו זכה להערכה רבה מצד מפקדיו.

יותם היה עמוד התווך של המשפחה. כיבוד אב ואם היה ערך עליון עבורו, תמיד עזר להוריו בכל דבר שביקשו. הוא היווה מודל לחיקוי ומקור גאווה לאחותו היחידה, סיון.

בשנת 2007 עברה המשפחה לגור ביישוב אדם (גבע בנימין) הסמוך לירושלים. המעבר היה בהמלצת יותם, שראה ביישוב הקהילתי מקום קסום עם איכות חיים גבוהה וחשב שיתאים להוריו, אשר עבדו קשה כל חייהם ומגיע להם ליהנות מכל הטוב שיש שם.

מיד לאחר שחרורו מצה"ל התחיל יותם לעבוד בחברת "ברינקס", כטכנאי בכיר ומדריך באגף מיחשוב ATM בסניף ירושלים. הוא הצליח בעבודתו, היה מוערך מאוד על ידי מנהליו וכל עובדי החברה. "במשך עשר שנים הובלת את פעילותנו באזור ירושלים במקצועיות, יסודיות, יוזמה וצניעות", כתב מנהל החברה, "תמיד עזרת לחבריך, הראית דוגמה אישית בחיוך וברגישות. אחד משלנו, מטובי בנינו". הוסיף עמית לעבודה: "אזכור את הרוגע שלך, שגם ברגעי לחץ בעבודה ידעת להרים הילוך ועדיין להישאר רגוע ולהראות שהכול בשליטה. אזכור את הצניעות שלך, אזכור את הכבוד וההערכה שהפגנת כלפי כל העובדים והמנהלים, אזכור את שמחת החיים שלך, שידעת לקבל הכול בחיוך ובאהבה... אני גאה לכתוב שגם אני למדתי ממך".

בשנת 2013 נישא יותם לבחירת ליבו טל תהל. בני הזוג בנו את ביתם ביישוב אדם, שם נולדו שני הבנים הראל ואיתי. יותם היה איש משפחה למופת, עניו, בעל לב רחב וחיוך ביישני תמידי. הוא הקדיש את כל כולו לבניית משפחתו, הם היו כל עולמו וכך גם הם הרגישו.

אדם מוכר ואהוב על הכול היה, נעים הליכות שרבים נשבו בקסמיו בכל אשר פנה. אהב לעזור בכל הזדמנות, תיארו אוהביו: "מדי שנה היית רץ לפני כל חג ושואל אם יש משפחות שצריכות עזרה כספית, נותן ביד רחבה ועוד שואל אם זה מספיק... היית הראשון לכל דבר שבקדושה, בשיעורי התורה כל שבוע, בעזרה לנזקקים ומושיט יד תומכת לחברים".

ביום חמישי בערב, אור לט"ו באב תשע"ח, חג האהבה היהודי (26.07.2018), יצא יותם מפתח ביתו ביישוב אדם בדרכו לבית הוריו הגרים כמאה מטרים ממנו באותו הרחוב, כדי להביא מצרכים להכנת ארוחת ערב רומנטית לאשתו. בדרך התנפל עליו מאחור בדקירות סכין מחבל פלסטיני. יותם לא נכנע למחבל, נאבק עימו בגבורה למרות פציעותיו הקטלניות ובכך מנע פיגוע גדול יותר בתושבים שהיו בסביבת האירוע. מהדקירות הוא נפגע אנושות, הובהל לבית החולים "הדסה הר הצופים" אך כל מאמצי הרופאים להצילו עלו בתוהו והוא מת מפצעיו.

יותם היה בן 30 בהירצחו. הוא הובא למנוחות בבית העלמין בגבעת שאול, ירושלים. הותיר אישה ושני ילדים, הורים ואחות.