דלג לתוכן העמוד
עדיאל קולמן
 

עדיאל קולמן

נרצח בג' בניסן תשע"ח

מכוכב השחר

בן 32

נהרג בפעולת איבה

בג' בניסן תשע"ח, 18/3/2018

הותיר: אישה וארבעה ילדים, הורים ושישה אחים ואחיות

 

עדיאל קולמן, בן ה-32, מהיישוב כוכב השחר, נדקר למוות בידי מחבל פלסטיני בעיר העתיקה בירושלים. 

ביום ראשון ג' בניסן תשע"ח סמוך לשעה 16:47 התנפל המחבל עבד אל-רחמן בני פאדל (28) מהכפר עקרבה שליד שכם על עדיאל ברחוב הגיא, החל לדקור אותו באמצעות סכין ופצע אותו באורח קשה מאוד. המחבל נורה ונהרג על ידי שוטר שהיה בקרבת מקום. 

במשך שעות ארוכות נלחמו רופאי בית החולים שערי צדק על חייו של עדיאל שהובא במצב אנוש לבית החולים.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ספד לעדיאל,  "כשאתה שואל אנשים מי היה עדיאל, הם בראש ובראשונה מדברים על שילוב של אישיות עדינה שמדברת בנועם אבל בנחישות, בתקיפות, בצורה ברורה, שהיא יודעת בדיוק מה היא רוצה. אישיות גדולה היה עדיאל".

"אני מנסה להרהר על בחור שעומד לחזור הביתה מעבודה מעיר הקודש ולהתכונן עם הילדים עם האישה להכין את הבית לקראת פסח. מי יענה ליתומים עכשיו מה נשתנה? 'איפה אבא', הם ישאלו ובצדק", הוסיף הרב.

האלמנה איילת קולמן, סיפרה "בדיוק לפני שבוע חגגנו עשור לנישואים. ככה באמת עם הרבה חלומות להמשך, ושמחה ותקווה ושום מחשבות באמת חלילה על דבר כזה. עדיאל היה בעל אוהב ותומך' ובאמת איתי בכל' אני חושבת שהוא מיוחד שמקבל אותך בכל מקום שאתה נמצא, מקבל ומכיל ואוהב. גם כלפי וגם כלפי הילדים שבאמת איבדו אבא אדיר. בדברים הכי הכי קטנים. הבן שלי לא מפסיק לבכות מי יקח אותו על הכתפיים ומי יראה מה הוא בונה, אבא שמתלהב מכל דבר שהם עושים, ומצחיק אותם ומטייל איתם ומצלם אותם, ובאמת כל כך אוהב אותם אהבת נפש. באמת אובדן מאוד מאוד גדול".