דלג לתוכן העמוד
אסולין הודיה נחמה
 

אסולין הודיה נחמה

נפטרה מפצעיה בד' בכסלו תשע"ח

בת מיכל ואליהו

ממבוא חורון

בת 21

נהרגה בפעולת איבה

בד' בכסלו תשע"ח, 22/11/2017

הותירה: הורים ושישה אחים

 

הודיה (אודליה) נחמה אסולין, בת 21, ממבוא חורון הייתה בת 14 כאשר נפצעה בפיגוע בבנייני האומה בירושלים. במשך למעלה משש שנים אסולין הייתה מחוסרת הכרה ובשבועיים האחרונים חלה התדרדרות במצבה שהובילה לפטירתה.

הודיה נפצעה בפיגוע שהתרחש בסוף מרס 2011, אז אירע פיצוץ ליד אוטובוס בקו 74 מול בנייני האומה בירושלים, כתוצאה ממטען שהוחבא במזוודה בסמוך לטלפון ציבורי.

מיכל אסולין, אמה של הודיה, התראיינה ושיתפה בתחושותיה. "אני אסירת תודה על כל שש השנים האחרונות", הבהירה האם כי למרות הסיפור הקשה, הייתה למשפחה תקווה. "מאז הפיגוע היו הרבה נקודות אור, אמרו לנו שהיא לא תהיה מסוגלת להבין אבל היא הייתה מגיבה אלינו כשחיבקנו אותה. אני מודה על כל רגע שבו הייתה לה הזדמנות נוספת לחיות".

האם מיכל סיפרה כי בארבע השנים האחרונות הודיה טופלה בבית, על ידי מטפלות שעבדו במשמרות. "היה לנו מן בית חולים קטן בבית. הודיה הייתה כל כולה איתנו בשנים האחרונות, אמנם אלו לא היו החיים שהיתה רגילה אליהם וזה היה כמו להביא ילדה חדשה, אבל צוות מדהים ליווה אותנו ולימד את העבודה איתה".

"קיבלנו אותך במתנה פעמיים. פעם אחת לפני 21 שנים לפעם אחת לפני שש שנים. הייתה בך רגישות יוצאת דופן. קיבלת עלייך ייסורים מתוך השלמה. כאילו אמרת הנני. האל בחר בך לשאת ייסורים למען הכלל. הודיה את שילמת והתייסרת בשביל עם ישראל", ספדה אמה, מיכל. "האל בוחר מה לעשות איתנו כדי שיהיה הכי טוב, כך אמרת פעם לחברותייך. התפללי על עם ישראל. על המשפחה. על החברות הרבות. מסרת את נפשך על קידוש השם. אנחנו מחזירים את הפיקדון שקיבלנו ליושב במרומים".

אביה של אסולין, אליהו, ביקש מבני הנוער ביישוב "להמשיך ולהתפלל, הפעם לעילוי נשמתה של הודיה". לאחר מכן הקריא האב שני פרקי תהילים שהיו מזוהים עם הודיה.

עובדת סוציאלית שליוותה את המשפחה לאחר הפיגוע סיפרה על היכרותה עמה ועם בני המשפחה. "הצטרפתי לדרך מרגשת. היכרתי משפחה מדהימה, נדירה, מסורה ואוהבת. הורייך לא משו ממיטתך לרגע. גם כשכולם מסביבך איבדו תקווה הם האמינו שעוד תדעי ימים יפים".

הודיה הותירה אחריה זוג הורים וששה אחים. היא הובאה למנוחות בבית העלמין במבוא חורון.